Justin Sun ve Warren Buffet Buluşması Hiçbir Zaman Gerçekleşmeyebilir: İşte Nedeni

Haziran ayında katılmış olduğu açık arttırmada en yüksek teklifi vererek milyarder yatırımcı Warren Buffet’la öğle yemeğinde bir araya gelme şansı yakalayan Çinli girişimci ve Tron’un CEO’su Justin Sun sıhhat sorunları sebebiyle buluşmanın ileri bir tarihe ertelendiğini iddia etmişti. Sadece medyaya yansıyan yeni bilgiler, olayın perde arkasının {hiç de} zannedildiği kadar masum olmadığını gözler önüne seriyor. Ertelemenin ardındaki aslolan sebebin Çin yönetimi olabileceğine dair yeni bilgiler ortaya çıktı.

Öğle Yemeği Ertelemesinin Arkasında Çin Hükümeti Mi Var?

Piyasa değerine nazaran en büyük 11. kripto para Tron’un kurucusu Justin Sun açık arttırmayı kazanmasının arkasından dünyanın en meşhur yatırım uzmanınlarından önde gelen Warren Buffet’ı Blockchain ve temsil etmiş olduğu yatırım potansiyeli hakkında bilgilendirmeyi dört gözle beklediğini belirtmişti. Sadece beklenen buluşma bir türlü gerçekleşmedi. 

Etkinliğin 25 Temmuz’da San Francisco’da gerçekleşmesi gerekiyordu. Fakat etkinliğin gerçekleşmesinden birkaç gün ilkin, TRON Vakfı, Sun’ın böbrek taşları sebebiyle hastalık yaşadığını ve öğle yemeğinin erteleneceğini deklare etti. Sadece bugüne dek, beklenen bir etkinlik için hemen hemen yeni bir tarih belirlenemedi.

Mevzuya yakın bir kaynağın yapmış olduğu açıklamaya nazaran, olayın ertelenmesinin ardındaki gerçek sebeple ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. İddiaya nazaran, Çin yönetimi bazı TRON çalışanlarına aşırı baskı uyguladı ve Justin Sun’ın Buffet’la olan öğle yemeğini iptal etmesi için onları tutuklamakla tehdit etti. O şekilde ki adı açıklanmayan kişi daha da ileri giderek, bu aşamada “hayatlarının risk altında bulunduğunu” kaydetti.

Çin’in Kararının Perde Arkası

BlockTV’ye nazaran, Çin’in Warren Buffet ile Justin Sun arasındaki toplantının gerçekleşmesine engel olmasının ana sebebi, Çin ile ABD içinde yazları sertliğini arttıran tecim savaşından kaynaklanıyordu.

Dünün Öne Çıkan Gelişimleri:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.