Kadınlar Kripto Paralara Güvenmiyor

Bayanların büyük bir kısmının kripto paralara güvenmediği ve kripto paralara adamların daha çok güvenilmiş olduğu ortaya çıktı. Yatırımcıların aslına bakarsan büyük bir kısmının adam olduğu ve bayanların kripto para yatırımı mevzusunda oldukca fazla isteksiz ve güvensiz oldukları ortaya atılmış iddialardan birisiydi. Yatırımcıların büyük kısmının adam olması ve adam egemenliğinin dünya finans sisteminde olduğu şekilde kripto paralarda da aynı şekilde devam etmesi yatırımcı bayanların geride kalmasına sebep olmakta.

Hanım yatırımcıların gene büyük bir kısmının tercihini Bitcoin’den yana kullandığı, bu tercihlerin sebebinin ise Bitcoin’e olan güvenin daha çok olması ve aslolan ilgi gören kripto paranın Bitcoin olmasından kaynaklandığı düşünülmekte.

Hanımefendiler Geriden Geliyor…

Erkeklere oranla bayanlar kripto para yatırımı ve kripto para yatırım oranları mevzusunda geriden gelmeyi sürdürmekteler. Bu ondan sonra büyük kazançların noksan olmasına ve bayanlar yerine adamların kripto paralar hakkında daha çok informasyon sahibi olmasına niçin olabilecek bir kavram iken, cinsiyetçiliğin kripto paralarda bile geçerli olması bazı kimselere ”acaba” sorularının sorulmasına hak veriyor.

Adam yatırımcıların büyük bir kısmı kripto para yatırımının bayanlar için uygun olmadığını ve bayanların kripto para yatırımı yapması durumunda büyük zarar elde edebilecek olduklarını ve gerektiği şekilde yeterince takip edemeyecek olduklarından dolayı daha çok problem yaşayabilecek olduklarını tahmin ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.