Kanada Blockchain Teknolojisini Araştırdı

Kanada Biriki Bankası ve Toronto Menkul Kıymetler Borsası ile beraber bazı üst düzey şirketlerin blockchain teknolojisi üstünde araştırmalar yaptıkları ve meydana getirilen bu araştırmalar sonucunda güvenilir görülen blockchain teknolojisinin kontrol ve benzeri aşamalardan geçmesinin peşinden ilgili kurumlar tarafınca lüzumlu ve uygun görülür ise senet ve çek ile ilgili alanlarda kullanılmaya başlanacak olduğu bilgisi paylaşıldı.

Kanada’da son dönemde kripto paralara ilgi artarken, kripto paralara olan ilgiden daha fazlaca blockchain teknolojisine ilgi artıyor. Tüm devletler ve ülkeler blockchain teknolojisi ile ilgili emekler yapmayı sürdürürken, bazı firmalar ise şimdiden blockchain teknolojisine geçiş yapmış ve etken olarak kullanmaya başlamış durumdalar.

Maliyet Mevzusunda Kaygı Var

Sadece blockchain ile ilgili Kanada Biriki Bankası ve Toronto Menkul Kıymetler Borsası tarafınca meydana getirilen araştırma sonrası basına meydana getirilen açıklamada sistemin güzel ve etkin olduğu, sadece maliyetleri düşürmek mevzusunda şüpheler olduğu belirtilerek, maliyetleri düşürmemesi durumunda hiçbir işe yaramayacak bir teknoloji olacağı dolaylı yoldan açıklandı. Washington merkezli firmalar dahi son dönemde bunu araştırırken, ABD Merkez Bankası tarafınca da mevzunun dikkatle izlendiği geçmiş açıklamalardan biliniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.