Kanada Denetimleri Arttırıyor

Kanada’da son dönemde ilgi odağı olma yolunda ilerleyen kripto paralara yönelik vatandaşların korunması adına yeni dönemde bazı denetimlerin daha çok sıkı hale getirilecek olduğu açıklandı. Meydana getirilen açıklamada ülkede vatandaşların ihtimaller içinde sorunlara karşı korunmasını sağlamak için önlemler alınacak olduğu açıklanırken Ontario Senetler Komisyonu sözcüsü Kristen Rose tarafınca meydana getirilen açıklamada da bu ifadeler doğrulandı.

Ontario Senetler Komisyonu sözcüsü Kristen Rose, tarafınca meydana getirilen açıklamada güvenliğin sağlanmasına yönelik olarak kripto para borsalarına yönelik olarak denetimlerin daha sıkı hale getirilecek olduğu açıklandı.

Borsaların Denetlenmesi İyiye İşaret

Ontario Senetler Komisyonu sözcüsü Kristen Rose, ”Ontario’da işlem gören bazı kripto para borsaları ile ilgili gelişmelerden haberdarız. Bu borsaların neyi iyi mi yapmış olduğu ve müşterilerine iyi mi bir hizmet sunduğunu araştırıyoruz. Şu aşamaya kadar yaptığımız araştırmalar sonucunda, bu platformların hiçbirine ”Borsa” diyemiyoruz.” ve ”Eğer bir kripto para borsası Kanada’da etkinlik gösteriyorsa, kesinlikle fakat kesinlikle ülkedeki o mevzu ile ilgili kurallara tam riayet göstermek zorunda. Bunun aksi kabul edilemez.” dedi. Bu ifadeler ülkede vatandaşların korunmasına yönelik alınacak önlemlerin bir teminatı olarak gösteriliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.