Kazakistan Merkez Bankası: Kripto Paralar İle İlgili Sert Önlemler Alacağız

Kazakistan Merkez Bankası başkanı Daniyar Akishev, açıklamalarında kripto paralar ile ilgili olarak fazlaca set önlemler alacaklarını deklare etti. Kripto paralar ile ilgili olarak çalışmalara devam ettiklerini ve bu yönde alacak oldukları önlemlerin büyük ehemmiyet taşıdığını belirten Akishev, “Ulusal piyasa ile ilgili riskleri en aza indiriyoruz. Sadece, bu pazarın sınır ötesi pazarda kontrolünü sağlamak için merkez bankalarının hiçbiri bu araçlara haiz değil. Bu yüzden, en azından bu riski ulusal para üstünden önlemeliyiz.” dedi.

Kazakistan Merkez Bankası başkanı Daniyar Akishev‘in bu açıklamaları aslına bakarsanız fukara olan ve fazlaca fazla kripto paralara ilgi gösterilmeyen bir ülke olarak tanınan Kazakistan’da negatif olarak karşılandı. Kripto paralara karşı engellemeler ve önlemler almak istediklerini belirten Kazakistanlı yetkililer, bu mevzuda ülkede tepki çekiyorlar.

Bir Ülke Engelliyor, Bir Ülke ATM Kuruyor

Bir ülke kripto paraları engellemeye yönelik adım atarken, Gürcistan ise son günlerde gelen talepler üstüne kripto para ATM’si kurmuş durumda. Ülkeler içinde olan bu farklar hem ekonomik durum ve ülkenin durumu ile, hem de ülke yöneticileri ile derinden ilgili bir mevzu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.