Ken Griffin Olumsuz Yorumlarını Sürdürüyor

Citadel hedge fonu kurucusu ve CEO’su Ken Griffin, kripto paralar mevzusunda negatif yorumlarını en üst kademede sürdürmeye devam ediyor. Kripto para yatırımının iyi bir yatırım olmadığını iddia eden Griffin, gençlerin hiçbir şekilde kripto paralara yatırım yapma düşüncesi içinde olmaması uyarısında bulunarak son açıklamalarını da negatif yönde sürdürdü. Bitcoin mevzusunda beraber çalmış olduğu hiçbir müşterisinin kendisine bu yönde talep oluşturmadığını ve hiçbir müşterisinin kripto para sahibi olmak mevzusunda kendisine danışmadığını belirten Citadel hedge fonu kurucusu ve CEO’su Ken Griffin, kripto paraların önemsiz bulunduğunu iddia etti.

Açıklamalarında her geçen gün daha çok sertlik dozunu arttıran negatif fon kurucularının son açıklaması Griffin tarafınca dile getirildi.

Önemsiz Diyorsun, Niçin Izahat Yapıyorsun?

Bitcoin hakkında ve kripto paralar hakkında bu tür negatif düşünceler icra eden kişilere sorulan ilk sual ise ”önemsiz diyorsunuz, niçin hala konuşuyorsunuz?” şeklinde olurken, bu soruya hiçbir negatif yorum icra eden şahıs cevap veremiyor.

Bu tür negatif açıklamaların arkasında büyük hükümet yetkililerinin olabildiği iddiaları da bir süredir ortada dolaşıyor. İddialar bu tür izahat icra eden kişilerin kendi istekleri ile değil siyasal kişilerin baskısı ve para alarak izahat yaptırıldıkları yönünde olabilmekte. Tam olarak kimin doğru söylediği yada kimin yalan söylediğini bilmek mevzusunda ise öğrenilebilecek bir seçenek maalesef bulunmamakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.