Korea Pay Services ile Bithumb Ortak Hareket Edecek

Korea Hisse Services ile Bithumb ortaklığında alınan karara nazaran iki şirket ortak olarak mağazalarda kripto para ile ödeme kabul edilmesine yönelik adımlar atacak olduklarını deklare etti. Cenup Kore’nin en büyük 2 dev şirketinden birisi haline gelen ve son yıllarda oldukça daha çok kullanıcı ve mağaza sayısına ulaşan 2 firmanın ortaklık kurması iki firmanın daha çok elini güçlendirmesini sağlayacak.

Eğer ki 8.000 ve üstünde mağaza ile hizmet sunan Hisse Service, bu mağazalarda tamamında yada daha fazlasında kripto para kullanılmasını sağlar ise ki bu yönde anlaşmalar yapılıyor Cenup Kore’nin Bitcoin cenneti haline gelmesi an meselesi olabilir. Cenup Kore hükümeti tarafınca engellenmemesi durumunda bu adım ülkenin kripto paralara olan ilgisini de daha çok arttırabilir.

5.000 Mağazada Denenecek

Offline fizyolojik mağazalarda denenmeye başlanacak olan sisteme ilk etapta 5.000 mağaza ile tecrübe etme yapılacak. Hemen sonra eğer problem çıkmaz ise 8.000 mağazaya kadar yükselecek olan kripto para ile ödeme seçeneğinin ülkede yaygın hale gelmesi gizliliği daha çok arttıracak olduğu benzer biçimde alınacak olan tüm ürünlerde geçerli olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.