Kraken CEO’su Jesse Powell’a göre Bitcoin’i Kullanmak ABD Doları’nı Kullanmak Kadar Kolay Olacak

Bloomberg ile kısa sürede meydana getirilen bir röportajda konuşan Kraken CEO’su Jesse Powell, ekosistem için kafi faktörler oluştuğunda Bitcoin’i kullanmanın ABD dolarını kullanmak kadar kolay olacağını belirtti.

Meşhur CEO, Bitcoin’in arkasındaki tüm hızla gelişen teknolojinin oldukca yakında kaybolacağını söylemiş oldu. Bitcoin’in de, tıpkı kimsenin iyi mi çalıştığını hakkaten anlamadığı, sadece her insanın kullandığı ABD doları benzer biçimde olacağı görüşünde.

“Bitcoin Esasen Bir Kıymet Deposu”

Bitcoin’in Mart ayında gerçekleşen kuvvetli satışlar esnasında, risk altındaki varlıklardan ayrışmaması değerine destek kattı. Bitcoin, senenin başlangıcında toparlansa da Mart ayından sonrasında düşüşe geçti, sonrasında yeniden toparlandı ve birkaç gündür gene düşüş trendi içinde.

Powell, Bitcoin’in ABD borsasıyla artan korelasyonuna karşın,  Kraken’e kayıt olan her türlü yatırımcının ‘sınırı olan ve tahmin edilebilir arzı’ sebebiyle Bitcoin’i güvenli liman varlığı olarak gördüğünü iddia ediyor. Powell ek olarak, Bitcoin’in kıymetli bir varlık deposu olarak da altını geçeceğine inanıyor.

Enflasyon Kontrolden Çıkacak

ABD hisse senedi piyasası, Federal Biriki’in kurumsal tahvil satın almaya başlamasının arkasından yükselişini sürdürüyor. Powell, Fed’i başarısız ABD şirketlerinden gereksiz tahviller satın almış olduğu için sert bir halde eleştiriyor.

Ek olarak ifadeleri içinde dünyanın en büyük merkez bankasının halka açık hisse senetlerini yükseltmek için trilyonlarca dolarlık baskı yaptığını, bu yüzden enflasyonun kontrolü kaybedeceğini ve bunu beklediklerini belirtiyor.

Kraken CEO’su, artık dolar cinsinden hiçbir şeyin fiyatlandırılamayacağı fikrinde. Enflasyonun oldukca yakında kontrolden çıkacağı düşüncesinde olan CEO Jesse Powell , bu enflasyona karşı koruma olarak Bitcoin almayı öneriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.