Kredi Kartı ile Bitcoin (BTC) Alınabilen Siteler

Kripto para birimlerinin ve Bitcoin’in benimsenme oranı arttıkça insanoğlu, bu varlıklara daha çok yönelmeye başladı. Bu da haliyle yeni satın alma alışkanlıklarını ortaya çıkardı. Son zamanlarda çoğunlukla “Kredi kartıyla Bitcoin satın alma”, “Kredi kartıyla iyi mi BTC satın alabilirim?” ve “Kredi kartıyla Bitcoin alınabilen siteler” mevzuları araştırılmaya başlandı. Hem dünyada hem de vatanımızda birçok kripto para meraklısı tarafınca bu probleminin cevabı merak ediliyor.

Ikimiz de hazırlamış olduğumuz bu yazıda kredi kartı ile Bitcoin alma, kredi kartıyla kripto para alma şeklinde soruların cevaplarını sizler için hazırladık.

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Alımı

Günümüzde birçok mühim kripto para borsası üstünden Bitcoin satın almak mümkün. Üstelik bu borsalar, kullanıcılarına değişik birçok ödeme yöntemi sunuyor. Kredi kartıyla Bitcoin alma da bu ödeme şekillerinden birisi. Borsalar günümüzde kripto para hayatına yeni girenlerden kurumsal alıcılara kadar her insana değişik ve geniş ödeme şekilleri sunuyor. Dünya genelinde mühim olan bu borsalar, çoklu ödeme seçenekleri ve 7 gün 24 saat deste ile çalışmalarını istikrarlı bir şekilde devam ettiriyor.

Kredi kartı ile güvenilir bir şekilde Bitcoin ve kripto para satın almak için bu mühim borsalara üye olabilir ve işlem hayata geçirmeye başlayabilirsiniz. Günümüzde birçok kripto para borsası birkaç senedir kullanıcılarına ödeme yöntemi olarak kredi kartı kullanma imkanı vermektedir. Öte taraftan her yıl değişik borsalar bu ödeme yöntemini kendi sistemlerine de eklemektedir.

Kredi Kartı Nedir?

Kredi kartları, çoğu zaman ayda bir faturalandırılan faizsiz bir kredi (kredi) hattı sunar. Kredi kartları çoğu zaman kişisel bir banka hesabına değil, kartı veren başka bir banka yada finans kuruluşuna bağlıdır. Banka kartları, aksine devamlı bir banka hesabına bağlıdır ve bir işlem gerçekleştiğinde hesaptan para çekilir. En popüler kredi kartı ağları MasterCard, VISA ve American Express’tir.

Niçin Tüm Borsalar Kredi Kartı Kabul Etmiyor?

Kredi kartları, trader’lar için bazı riskler içermektedir. Kredi kartı ödemelerine kolayca itiraz edilebilir ve geri ödeme alınabilir, bu da satıcı için büyük zorluklara niçin olabilir. Ek olarak, borsa yada komisyoncunun kripto para birimi satın alımını kendi fonları yada banka kredili mevduatları ile evvelinde ödemesi ihtiyaç duyulan ödemelerin çözülmesi birkaç gün sürebilir.

Kredi Kartı ile Bitcoin Almanın Avantajları Nedir?

Bir çok durumda, kredi kartları Bitcoin, Ethereum ve öteki kripto para birimlerini satın almanın en kolay ve en süratli yoludur. Borsalar ve aracılar, ödeme Visa yada Mastercard tarafınca onaylandıktan derhal sonrasında paralarınızı hesabınıza aktarırlar.

Kredi kartı ile Kripto Bitcoin Almanın Dezavantajları

Kripto para birimi işlemleri çoğu zaman geri döndürülemezken, kredi kartı ödemeleri, bir işleme itiraz edilirse ve ters ibraz talep edilirse müşteriye paranın geri çevrilmesine izin verir. Bu yüzden, kripto para birimi komisyoncuları ek ücret karşılığında kredi kartı ödemeleri sunar.

Kredi Kartıyla Hangi Kripto Para Birimlerini Satın Alabilirim?

MasterCard ve VISA ile şu kripto para birimlerini satın alabilirsiniz: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Ripple, Dash, Monero. Daha çok data edinmek için borsaların sayfalarına bakabilirsiniz. Her borsada komisyon oranları farklılık göstermektedir. Ek olarak her geçen gün değişik borsalar bu ödeme seçeneği eklemekte ve değişik kripto para birimlerini satın almak için etken hale getirmektedir.

Kredi Kartı ile Bitcoin Alınan Siteler

Günümüzde kredi kartı ile BTC satın alma imkanı sunan birçok borsa bulunmaktadır. Bu borsaların büyük çoğunluğu güvenli ödeme şekilleri sunsa da bazıları maalesef sancılı durumlara niçin olur. Mesela kredi kartı bilgilerinin çalınması bu sancılı süreçlerinden mühim bir tanesidir. Bu sebeple kredi kartı ile BTC almadan evvel kullanacağınız borsayı iyice araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Güvenli bir şekilde kredi kartı ile BTC alabileceğiniz siteler şu şekildedir:

  • CoinGate
  • Bitcoin.com
  • Cex.io
  • Conitral
  • Binance
  • Bitpanda
  • Coinbase
  • LocalBitcoins
  • Bitstamp

Hangi Borsayı Kullanacağıma Iyi mi Karar Vermeliyim?

Bitcoin’lerinizi satın almak için en iyi platformun hangisi olduğuna karar vermek birazcık zor olabilir. Size gore hangi  borsanın kullanımı daha rahatsa ona yönelebilirsiniz. İlk adımı attığınızda, bir borsada gerçekte neye kıymet verdiğinizi fark etmeye ve seçimlerinizi buna gore ayarlamaya başlayacaksınız.

Kredi Kartıyla Bitcoin Satın Almak Güvenli midir?

Kredi kartıyla alışveriş yapmak asla şüphesiz her insanın keyifle yapmış olduğu şeydir ve alışkanlık haline gelmektedir. Bitcoin ve öteki kripto para birimlerinin günlük hayatımızdaki önemi her geçen gün artıyor. Hızla değişen pazarda dönemin fazlaca kıymetli olduğu gerçeği, kripto para birimlerine daha süratli ve daha kolay erişim ihtiyacını doğurdu. Bunun için en uygun çözümlerden biri de kredi kartı kripto satın alımıdır. Öyleyse, kredi kartıyla kripto para satın almak güvenli midir? Ya da kredi kartıyla kripto para satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

SSL Sertifikasına Dikkat Etmek

SSL sertifikası olmayan siteler güvenli kabul edilmez. Bu tür sitelerden kredi kartı ile Bitcoin ve öteki kripto para birimlerinin satın alınması önerilmez. Bunun sebebi, kimlik avı dolandırıcılığına maruz kalma olasılığıdır.

3D Secure ile Güvenli Alışveriş

Online alışverişlerde kredi kartı güvenliği için 3D Secure ile ödeme yapılırken, kullanıcının ekranında 3D Secure ödeme ekranı görüntülenir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.