Kripto para boğasından 100 bin dolarlık Bitcoin tahmini: Yatırımcılara bir de kötü haber

Usta analist Peter Brandt’a nazaran Bitcoin 100.000 dolara ulaşmak için çoktan yeni boğa koşusuna başladı. Sadece Brandt’ın yayınladığı yeni analizinde bir de popüler kripto para Bitcoin’in yakın vadede düşüş kaydedeceğini gösteren bir senaryo da var.

Ihtimaller içinde Bitcoin senaryoları

Brandt, Bitcoin’in ardışık olarak daha yüksek ve daha düşük seviyeleri kaydederek zamanı boğa eğilimine devam etmiş olduğu görüşünde. Önde gelen analiste nazaran gelecek yıllarda Bitcoin’in  100.000 dolar seviyesini kırana kadar yükseliş hikayesine sadık duracak sadece bu gerçekleşmeden ilkin beklenecek iki ana senaryo var. Şaşırtıcı olmayan bir halde, biri düşüş diğeri de yükseliş eğilimi şeklinde.

Bitcoin, Brandt’a nazaran şu anda, fazlaca yıllı bir kanalın alt sınırına fazlaca yakın işlem görüyor. Önde gelen kripto para boğasına nazaran Bitcoin fiyatı bu kanalda düzeltmeye gitmezse Bitcoin’in Temmuz 2020’ye kadar 5.324 dolara düştüğünü görebiliriz.

Niçin 5.324 dolar?

Analize nazaran Bitcoin düşüş eğilimine girmesi durumunda bu yaz itibariyle 5.324 dolarda kuvvetli bir destek görmesi olası. Bunun sebebi, Bitcoin’i 2019 Haziran’ında 13.800 dolara taşıyan yükselişin 5.300 dolar desteğinden başlaması.

En iyi senaryoda, Bitcoin fiyatı fazlaca yıllı kanalın alt sınırını aşmaz ve yeni seviyelere geri döner. Aslına bakarsak, Brandt yeni zirvelerin gelecek yıl kadar erken gelebileceğini iddia ediyor. İlginçtir, birçok Bitcoin boğası, 2020’nin ilk yarısı için planlanan blok ödülü yarılanması sonrasında Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasını bekliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.