Kripto para madenciliği daha zor hale gelecek

Kripto para madenciliği hakkında son 6 aydır ciddi bir baskı olduğu ve baskı dolayısı ile kripto para madenciliği yapmanın daha zor hale gelmesi madencileri üzüyor. Madencilik alanında yatırımı bulunan ve daha çok yatırım yapma düşüncesinde olan kişilerin dahi bu problemler dolayısı ile yatırım yapmaması ve mevcut yatırımlarını azaltmaya başlaması piyasa madencilik krizine sebep olmayacağı, tam aksine büyük devlerin daha rahat üretim yapabilir hale gelmesi ve daha çok büyük devlerin kazanmasında oldukça tesiri olmasına sebep olduğu belirtiliyor.

Kripto para madenciliğinin son aşama zor olmasının ufak ve orta çaplı madencilik ürünleri ve üretimine haiz kişileri zorda bırakması ise sektörün adının daha fena kalmasına, büyük madencilik devleri ve şirketlerinin ise daha iyi piyasa ortamı yaratmasına sebep oluyor.

Madencilik kriz yarattı

Bitcoin madenciliği olsun, Ethereum madenciliği olsun birçok kripto para madenciliğinin yatırımcılarca ekonomik krize sebep olduğu öne sürülen nedeni ile bırakılması sonrasında ellerinde bulunan mevcut ekran kartı, anakart, kablo ve kasa ürünlerini de satan madencilerin bu sayede zararına satış yaptıkları, ürünlerin satışının arttığı öğrenildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.