Kripto Para Piyasası Hacmi 500 Milyar Dolara Yaklaştı

Kripto para piyasası hacmi bugünlerde 500 milyar dolar seviyesine kadar yaklaştı. Tüm dünyada yatırımcı sayısının daha çok artması ve etken olarak Bitcoin kullanıcılarının yatırım sayısı ve kıymetini daha çok arttırması ile beraber elde bulunan Bitcoin’lerine daha çok ek yatırımlar hayata geçirmeye başlaması kripto para piyasası hacminin artmasında aslolan etken görevi oynayan bir durum olarak yayınlandı.

Bitcoin fiyatının artması ve son dönemde Ethereum ve Ripple benzeri kripto paraların daha çok kıymet görmesi ve ilgi çekmesi piyasa hacminin artmasında aslolan etken olarak yayınlandı. Bitcoin analistlerine gore Ethereum ve Ripple’de yaşanmış olan artışların ve dengenin piyasa hacminin artmasında büyük rol oynadığı ifade ediliyor.

Piyasa Hacmi Ne Kadar?

Bugün piyasa hacmi verileri averaj 500 milyar dolar seviyesinde 490 milyar dolar ile 500 milyar dolar içinde aşama kaydediyor. Bitcoin, Ethereum ve Ripple ile beraber Litecoin, Bitcoin Cash benzeri kripto paralara yatırım yapanların sayısı arttıkça piyasa verileri ve hacminin oldukça fakat oldukça daha çok artması beklenen bir gerçeklik olarak karşımıza çıkıyor. En azından şu aşamada piyasa hacmi büyük dalgalanmalar yaşamış olduğu için hacim çok çok fazla ehemmiyet taşımakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir