Kripto paralar izlenebilir mi?

Bitcoin başta olmak suretiyle kripto paralar son dönemde gizlilik açısından birçok hükümetin dikkatini çekmeye devam ediyor. Ortaya çıkan bu tablo ise bununla beraber ”kripto paraların gizliliği ne durumda?” sorusunu doğururken, kripto paraların seyredilip izlenemeyecek olduğu son dönemde en fazla arananlar içinde ilk sırada kendisine yer buluyor.

Kripto paraların izlenebilmesinin mümkün olduğu, sadece bunu yapmanın düzgüsel bir şahıs yada kişiler için mümkün olmadığını belirtebiliriz. Hükümet ve yargı ise giriş ve çıkış şeklinde finansal kayıtları inceleyerek, ilgili satış sitesi üstünden data talep ederek ne kadarlık kripto paranız olup olmadığını görebileceği bilinmesi gerekiyor.

Borsada İşleyebilirsiniz

Kripto paraları elbet borsada işlemde tutabilir ve bazı yöntemler sonucunda daha çok gizli saklı kalabilirsiniz. Kendi adınıza banka hesaplarınızdan ilgili Bitcoin satış sitelerine ödeme yapmak yerine belli başlı şekilleri kullanarak ATM cihazları üstünden ödemeler yapmak, fişlenmenizin önünde olabilecek engellerden bir tek bir tanesidir. Normal olarak Türkiye’de kripto paraların şu aşamada hiçbir koşulda izlenemediği bilinmesi gerektiği şeklinde, gelecekte izlenme şansının daha çok artabilecek bulunduğunu belirtmekte yarar var.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.