Kripto Paralar Üzerinde Oyun Oynanıyor Olabilir Mi?

Kripto paralar üstünde son dönemde yaşanmış olan düşüşler, çıkışlar ve ortaya atılan iddialar her yatırımcının fark etmiş olduğu bir durum haline gelmiş durumda. Birçok yurttaş kripto paralar ile ilgili olarak son dönemde negatif düşünceler içinde olmasına karşın Türkiye’de tek taraflı gösterim icra eden birçok Bitcoin sitesi ise kripto paraların yükselecek olduğu, kripto paraların geleceğinin oldukça yüksek olduğuna dair akıl dışı yorumlar ile gündemde kalmayı sürdürüyor.

Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple ve daha birçok kripto para biriminin yatırımcıları varlıklı edecek olduğuna dair yatırımcıları yanlış izleyeceği yolu göstermeye niçin olacak bu tür yorumların engellenmesi adına hiçbir adım atılamıyor.

Ne Olacağı Bilinmiyor, Düşüş yada Çıkış

Bu senenin sonunda kripto paraların nasıl sonuçlanacağı ile ilgili en küçük bir kati tahmin dahi bulunmazken, Türkiye’de etken olan bazı kripto para sitelerinde ise Bitcoin ve Ethereum’un bu yıl sonunda oldukca fazla kazanç sağlayacak olduğuna dair aslı astarı olmayan haberler paylaşılıyor. Bu haberlere itham eden birçok yatırımcı yıl sonunda ciddi düşüş yaşayabilecek olduğu iddia edilen kripto paralardan hem kazanç sağlayabilir, hem geri dönüşü olmayacak zararlar yaşayabilecek bulunduğunu unutuyor. Kripto paralar ile ilgili olarak alınması ihtiyaç duyulan önlemlerin en başlangıcında yatırımcıların bir tek elde olan önemsiz miktarları Bitcoin yada borsaya yatırması öneriliyor.

Kripto paralar tıpkı Wikipedia’nın ansızın yasaklandığı şeklinde Türkiye’de aniden hükümetçe yasaklanabilecek olduğu şeklinde, bunu engellemenin herhangi bir yolu bulunmuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.