Kripto Paralarda Anonimlik Arttırma Yöntemleri: BitMix Nedir?

Dijital paralar, yüksek oynaklığa ve fiyattaki periyodik düşüşlere karşın devamlı olarak kıymet kazanmaktadır. Bu, çeşitli bilgisayar korsanlarının ve kripto dolandırıcılarının devamlı olarak yüksek düzeyde ilgilenmesini sağlar.

Bilgisayar korsanları her yıl yüz milyonlarca Bitcoin çalmaktadır. Çeşitli Bitcoin çözümleme yöntemlerini kullanarak, basit kullananların dijital parasına erişim elde ederler.

Herhangi bir cüzdanın sahipleri, Bitcoin’in izlenebilirliği sebebiyle kripto paralarını yitirme riski altındadır. Kripto para hırsızlığının kurbanı olmaktan kaçınmak için, Bitcoin anonimliğini artırmanız gerekir. Bu amaçla, Bitcoin mikserlerinin çeşitli versiyonları geliştirilmiştir. BitMix platformu bu bağlamda geliştirilen platformlardan biri olarak öne çıkıyor.

BitMix Nedir?

Karıştırma hizmeti, kripto para birimlerini kullanırken anonim kalmanıza destek olan bir hizmettir. Bu hizmetlerin emek harcama şekli eski cüzdanınız ile yenisi arasındaki bağlantıyı kesmektir. Ve BitMix, kripto paranızı güvende tutan karıştırma hizmetlerinden biridir.

Aslına bakarsan bildiğiniz benzer biçimde, Bitcoin işlemleri asla gerçek anlamda anonim değildir. Bitcoin etkinlikleri kaydedilir ve bu etkinlikler bitcoin işlemlerinin kaydını tutan kapsamlı bir veritabanı olan blockchain vasıtasıyla halka sunulur. Sonunda hepimiz mal yada hizmetler için ödeme yapmak amacıyla Bitcoin kullandığımızda, normal olarak adımızı ve adresimizi satıcıya vermemiz gerekecektir. Bu, üçüncü bir tarafın işlemlerimizi izleyebileceği ve kimlik bilgilerini bulabileceği anlamına gelir. Bu durumdan kaçınmak için, bir karıştırma hizmeti, bitcoinlerinizi değişik olanlarla takas etme olanağı sağlayabilir ve bu ondan sonra orijinal sahibiyle ilişkilendirilemez.

BitMix platformu, bitcoin’inizi alacak, öteki depozitolarla karıştıracak ve karşılığında size aynı oranda bitcoin verecektir. BitMix hizmeti, Bitcoin takibini azaltmak, kripto paralarınız ile işlem yaparken saydam bitcoin ağında anonimlik sağlamak için tasarlanmıştır.

BitMix Iyi mi Çalışır?

BitMix.Biz‘i kullanarak, Bitcoin anonimliğini iyi mi sağladığına bakacağız.

BitMix.Biz, hem Bitcoin hem de Litecoin ile 0.005 BTC ve 0.015 LTC kadar düşük işlem miktarlarını destek sunar.

  1. Kullanmak için karıştırmak istediğiniz kripto para birimini seçin.
  2. Arkasından hedef adresinizi girin ve Gecikme ve Hizmet Tutarı ayarlarını düzenleyerek karıştırma gücünüzü ayarlayın.
  3. Karıştırmayı Başlat düğmesini tıklayın ve fonlarınızı verilen adrese gönderin.

Bitcoin karıştırıcısı, işleminizin tüm miktarını, bilhassa bunun için oluşturulmuş değişik cüzdanlar vasıtasıyla gönderilen birkaç ufak işleme böler. Tüm bu düzinelerce işlemin onaylanmasını beklemek zorunda değilsiniz şundan dolayı sistem esasen karışık coinleri hazırlamış durumda bekliyor. Kısaca siz kullananların yapması ihtiyaç duyulan yalnız yukarıda bahsedilen 3 maddeden oluşuyor.

Netice olarak, bir adresten diğerine meydana getirilen bir işlem yerine, saldırganların seyretmek için kafi zamanı olmayan düzinelerce işlem daha ufak işlem oluşturulur.

Her bir kripto para karıştırma ile ilgili bilgiler 72 saatten fazla saklanmaz ve şifrelenir. Üstelik onaylandıktan derhal sonrasında işleminizle ilgili verileri silerek Bitcoin işlemlerinizin güvenliğini daha da artırabilirsiniz.

BitMix Şeklinde Bir Karıştırma Hizmetine Niçin İhtiyacım Var?

BitMix yada benzer bir platformu düşünmenin zekice olacağı bir takım sebep şunlardır:

  1. Kişisel verilerinizi bir kez cüzdanınıza bağlasanız bile (e-posta adresinizi cüzdan adresinizle çevrimiçi olarak yayınlamak benzer biçimde), o vakit birisi bitcoin cüzdanınızı kimliğinize kadar izleyebilir. Bu sizi, öteki istenmeyen sorunların yanı sıra suçlular tarafınca fizyolojik olarak zarar görme, vergi makamları tarafınca hedef alınma yada öteki kolluk kuvvetleri tarafınca soruşturma riskiyle karşı karşıya bırakabilir.
  2. Daha ilkin KYC / AML doğrulaması gerektiren bir bitcoin değişimi kullandıysanız (kısaca kimliğinizin bir resmini yüklediyseniz), kişisel bilgileriniz bu değişiklik üstünden satın aldığınız herhangi bir bitcoin’e bağlanır.

BitMix Özellikleri Nedir?

 

İşleminiz geçersiz olduktan sonrasında, BitMix işlemlerinizle ilgili tüm detayları kaldıracaktır. Bitmix.Biz hizmetini kullanımınızla ilgili kesinlikle hiçbir günlük yada kişiyi tanımlayan data tutulmaz.

  • BitMix Anında Geçirme Sağlar

İşleminiz onaylandıktan sonrasında anında adresinize para aktarılır.

BitMix, başkalarını platforma yönlendirdiklerinde yönlendirme meydana getiren kullanıcılara ödeme yapar. BitMix’te çağrı edilen her bir kullanıcı tarafınca meydana getirilen işlemler için referans geliri ödemesi yapılıyor.

BitMix Ücretleri

Platform,% 0,4 ile% 4 içinde bir madencilik tutarı almaktadır. Bitcoinlerinizi karıştırırken tutarı manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Adres tutarı, madenciler tarafınca alınan işlem ücretlerini karşılamak için çıktı adresi başına 0.0005 BTC’dir.

BitMix.Biz’in karıştırma işlemi 24 saate kadar sürer, sadece mevcut hizmet yüküne bağlı olarak çoğu zaman anında olur.

Ek bir data olarak paylaşmak da yarar var ki;

Minimum 0,007 BTC ve maksimum 1000 BTC’yi karıştırmanız gerekir. Bu aralığın dışındaki işlemler kabul edilmeyecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.