Kripto Paralarda Tam Anonimlik Sağlayan Karıştırma Platformu: BitMix

Bitmix, bir kripto para karıştırma platformu olarak yer verilmiştir. Bu platformda öncelik; tüm müşterilerin anonimliğini ve kripto para işlemlerinin gizliliğini korumaktır. BitMix tam anonimlik, anında aktarım ve düşük komisyon ücretleri ile avantajlı bir platform olarak dikkat çeker.

Karıştırma Hizmeti (Mixing) Nedir?

Karıştırma (Mixing) hizmeti nedir diyecek olursanız, anonim kalmanızı elde eden bir hizmettir. Bu hizmet, eski ve yeni cüzdan arasındaki bağlantıyı keser ki BitMix de bu aşamada devreye girmektedir. BitMix kripto paraların güvende tutulmasına olanak elde eden, karıştırma hizmetlerinden biri olarak karşımıza çıkar.

Bitcoin işlemleri, Bitcoin işlemlerinin kaydını tutan veritabanı diyebileceğimiz blockchain yardımıyla halka açıktır. Halka açık blockchain’de işlemler, kalıcı bir halde blockchain üstüne kaydedilir. Bu sebeple bir kripto para adresinden diğerine meydana getirilen tüm işlemler, üçüncü bir taraf vasıtasıyla izlenebilir ve kimlik detayları bulunabilir.  İşte bu işlemlerin gizliliğini korumak için de karıştırma hizmetleri kullanılabilir. Bu hizmet orijinal fonun karıştırılmasında kullanılır. Dolayısıyla Bitcoin (ve öteki kripto para birimleri) karıştırma hizmetleri, kripto paraları değişik oranlarda karışmasını sağlayarak, işlem gizliliğini sağlar.

Kişisel verilerinizin Bitcoin cüzdanına bağlanması, sizi şu sorunlarla karşı karşıya bırakabilir: Suçlular tarafınca suça karışma ve kullanılma, vergi makamları yada kolluk kuvvetleri tarafınca soruşturulma riskleri bir çok vakit mevcuttur.

Müşterini Tanı (KYC/AML) doğrulaması gerektiren bir Bitcoin borsasını kullanarak kimliğinizin bir resminizi yüklediyseniz, bu borsa üstünden kişisel bilgileriniz, satın aldığınız herhangi bir Bitcoin’e bağlanmış olur.

BitMix’in Avantajları Nedir?

Ilk olarak ilk aşamada geniş yelpazeli dil seçeneğinden bahsedebiliriz. Platform dünyanın her yerine hizmet vermek amacıyla; İngilizce, Rusça, Çince, Korece, Endonezyaca, Hintçe, Portekizce Almanca, Hollandaca, Lehçe dillerinde kullanılabilmektedir.

BitMix’te yalnız Bitcoin işlemleri değil; ek olarak Dash ve Litecoin işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir. Gene işlemler javascript desteği olmadan; Clearnet, Tor ve NoJS ile gerçekleştirebilmektedir. 0.005 BTC, 0.005 LTC ve 0.005 DASH, en düşük oranda gerçekleştirilebilecek işlemlerdendir.

Platformun aktarma özelliği yardımıyla paralar, işlemlerin onaylanmasından sonrasında anında adreslere aktarılır. Bunun sebebi de platformun rezervlerinde hazırda bekleyen “karıştırma işlemi uygulanmış paralar” bulunmasıdır. Bu yüzden kullanıcı bir işlemi karıştırıcı vasıtasıyla tamamladığında, alıcı adresine de anonim bir halde gönderim sağlanır.

Gene eklemek gerekir ki BitMix, kişisel informasyon talep etmeden işlemleri gerçekleştirir ve platforma verilen bilgiler de en fazla 72 saat sonrasında silinmektedir. Bu tüm işlemlerin tam anonimlikle gerçekleşmesine katkı sağlar.

BitMix yalnızca gizlilik ve anonimliğin sağlanması amacıyla kullanılan, yasal bir platformdur. Platformdaki işlemler güvenilir ve yasal işlemlerdir. Bitmix bu şekilde, hacker’lara karşı da daha iyi bir koruma sağlar. Normalde bir borsaya hacker’lar saldırmışsa, sizin de bu borsadaki adres bilgilerinize ulaşarak fonlarınız ele geçirilebilir. Sadece işlemleriniz için Bitmix’i kullanmışsanız; adres ve geçirme bilgileriniz de anonim kalır ve böylece tam anonimliğiniz sağlanmış olur.

BitMix’te bulunan “rastgele opsiyon seçeneği”, paraların cüzdanlara birden fazla işlem ile ulaşmasını sağlar. Bu da Blockchain takiplerini daha zor bir hale getirir. Platformda %0.4- %4 içinde madencilik tutarı almaktadır.

BitMix‘in öteki avantajları ise şunlardır:

  • Projeler için oluşturulan API desteği yardımıyla kullanıcılar kendi karıştırıcılarını oluşturma imkanı,
  • Maksimum karıştırma performansı için manuel ve otomatik ayarlar imkanı,
  • Çağrı edilen kullanıcı tarafınca meydana getirilen her işlem için anında ödeme,
  • Güvence mektubu ile kripto paralarınızın karıştırılmasında, platformdan dijital imza ile onay.

BitMix Iyi mi Çalışır?

Bitcoin ağında, işlemler tamamen izlenebilir. Bitcoin cüzdanları görüntülenebilir, transferlerin kimlere göndermiş olduğu, ne kadar fon olduğu ve bunların nerede harcamış olduğu benzer biçimde bilgiler üçüncü kişilerce izlenebilir ve saldırganların da hedefi olabilir.

BitMix platformu Bitcoin’leri alıp öteki fonlarla karıştırır ve sonunda aynı oranda Bitcoin verir. Bu işlem kripto para varlıklarının temizlenerek; işlemlerin anonim hale getirilmesi olarak görülebilir. BitMix ile işlemler üç adımda gerçekleştirebilir:

  • İlk olarak bir sipariş oluşturmak gereklidir. Bunun için alıcı adresinin belirtilmesi, ücret ve zamanı seçmek kafi olacaktır.
  • Sonrasında karıştırma işlemi uygulanması istenilen kripto paralar gönderilir. Benzersiz adres ise bu işlemden sonrasında oluşur. Son olarak karıştırma işlemi tamamlandıktan sonrasında, ilk etapta işlem oluştururken belirlenen süre kapsamında, yeni kripto paralargönderilmiş olur.
  • Öte taraftan platformda halihazırda karıştırılmış paralar bulunur ve kullanıcı işlemleri süratli bir halde bu paralarla gerçekleştirilir. Kullananların gönderilmiş olduğu paralar, sonrasında değişik karıştırma işlemlerinde kullanılır.

BitMix kullanıcılarına bir güvence mektubu sunar. Bu güvence mektubu, BitMix’in yükümlülükleri temin eder. Güvence mektubu BitMix ana Bitcoin hesabından imzalanır.

BitMix kripto para karıştırma platformu ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.