Küresel Müdahale Kapıda Mı?

Bitcoin son birkaç aydır yatırımcılarını üzmeye, daha çok zarar ve kayıplar ile karşı karşıya kalmalarına sebep oluyor. Yatırımcıların aslolan dikkat çektikleri nokta ise kripto paralarda yaşanmış olan zarar ve yitik durumunun değil fiyat düşüşlerinin devamlı olarak bir düzende devam eder hale gelmesi gösterilerek, bu durumun engellenmesi gerektiği yönünde. İddialar ise küresel bir satış durumunun yaşandığı ve yatırımlarını satan insan sayısında büyük bir patlama olduğu yönünde.

Her gün daha çok düşüşler yaşayan Bitcoin, kripto para dünyasının temel direklerini elde eden kripto para olması dolayısı ile küresel bir müdahale durumunda yaşanacak olan gelişmeler daha çok merak ediliyor.

Batıyor Muyuz?

Biz yatırımcıların bu aşamada batıp batmayacak bulunduğunu bilmemiz mümkün değil. Fakat küçük bir ihtimal var ki bu olasılık ABD yönetiminin kripto paralar ile ilgili yaptırım ve yasak sonucu alması durumunda gerçek olabilecek. Eğer ki ABD yönetiminin bugünlerde ortaya çıkan haberler doğru ise kripto paraları araştırmanın sonuna doğru yaklaştığı ve önlemler alması durumunda Bitcoin fiyatının 1000 dolar seviyesine gerilemesinin beklenen bir gerçek olduğu paylaşılmakta.

ABD hükümetinin ihtimaller içinde bir yaptırım kararının haricinde Şimal Kore faktörünün burada etken olduğu, Şimal Kore’nin Bitcoin alımını durdurup bunu nakit paraya çevirerek daha çok kıymet kazanmasını sağlayabilecek olduğu iddiaları vahameti daha da fazla arttırarak en üst düzeye çıkmasına niçin olabilir.

  • ABD hükümetinin yaptırım uygulaması senaristliği durumuna nazaran (tahmin-kurgu) hazırlanmıştır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.