Land Rover Bitcoin’i Kabul Etti

Bitcoin, son zamanlarda devasa boyuttaki küresel otomotiv markasından dikkate kıymet bir onay aldı. İngiliz otomobil üreticisi Land Rover, en mühim modellerinden birinin 50. doğum günü için meydana getirilen kutlama videosunda, BTC ağının son 50 yılda mühim bir etkinlik olarak oluşturulmasını da içeriyordu.

Merkezi Coventry olan İngiliz otomotiv markası Land Rover, premium ve lüks spor araçlarıyla dünya genelinde tanınan bir otomobil üreticisi haline gelmiştir. Son 50 yılda İngiliz şirketinde üretilen en elit modellerden biri Range Rover oldu.

Bu mühim yıldönümünü kutlamak için Land Rover kısa süre ilkin hususi bir video yayınladı. Video, SUV’un bu 50 yıl içinde iyi mi geliştiğinden ve daha iyi mi gelişeceğinden bahsetmesinin yanı sıra; aynı dönemde meydana gelen birkaç anlamlı küresel vakaya da değindi

Bu vakalar, Mark Spitz’in 1972 Münih Yaz Olimpiyatları’nda yedi altın madalya kazanmasından; 1981 yılındaki dünyanın en popüler müzik kanalı  MTV’nin lansmanına ve 1989’da Berlin Duvarı’nın yıkılmasına kadar uzanıyordu. Video ilerledikçe, tüm kripto para birimleri için mühim bir yıla da değinildi. ‘Bitcoin: Eşler Arası Elektronik Nakit Sistemi’ başlıklı tanıtım belgesi 2008 yılının sonlarında yayınlanmasına karşın, ağ Ocak 2009’da ortaya çıktı.

Bu senenin başlarında, popüler TV şovu Simpsons, kripto para birimleri ve blockchain hakkında tüm bir bölüm yayımladı. Dijital varlıklar için bilhassa gurur verici olan şey, anlatıcının kripto paralar için  “geleceğin parası” olarak bahsetmesi oldu.

Jaguar Land Rover, Iota İle Ödüllendirmek İstiyor.

Son olarak reklamında Bitcoin’den anlatmak, Land Rover’ın kripto para birimleri ile ilgili yapmış olduğu ilk paylaşım değil. Tata Motors’un bir parçası olan tüm ortaklık şirketi Jaguar Land Rover, Nisan 2019’da, vasıta sürücülerinin veri paylaşmanın ödülü olarak IOTA dijital varlığını kazanmasına izin vermek için yazılımı kontrol ettiğini deklare etti.

Şirket, araçlarına akıllı bir cüzdan uygulamak için geliştirme aşamalarına başladı. Lansmanının peşinden sürücüler, trafik sıkışıklığı yada çukurlar şeklinde yararlı verileri navigasyon sağlayıcılarına yada mahalli yetkililere otomatikman rapor etmeleri için IOTA paralarıyla ödüllendirilecekler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.