Libra Projesi Sallantıda: Ortaklar PayPal, Visa, Mastercard ve Stripe Endişeli

Facecbook’un geride bıraktığımız Haziran ayında duyurduğu kripto para projesi Libra oldukça kargaşa ve bunalımlı günler geçiriyor. Hemen hemen proje piyasaya dahi sürülmemişken bilhassa hükümet temsilcilerinden ve merkez bankası başkanlarından gelen açıklamalar Libra’nın geleceğini iyiden iyiye zora sokmuş durumda.

Libra’ya Bir Darbe De Proje Ortaklarından

Tamamı yetmiyormuş benzer biçimde Libra’ya bir darbe de proje ortaklarından geldi. Bloomberg’ün 2 Ekim tarihindeki haberine nazaran önde gelen ödeme sağlayıcıları PayPal, Visa, Mastercard ve Stripe, Libra projesinin geleceğinden edişelenmeye başladı. Bloomberg’ün taraflara yakın kişilerden elde etmiş olduğu bilgilere nazaran PayPal, Visa, Mastercard ve Stripe, Feysbuk’un kripto para projesi Libra’nın bazı negatif etkilere yol açacağını düşünüyor.

PayPal, Visa, Mastercard ve Stripe, toplumsal medya devi Feysbuk’un Libra’sı için dünyanın dört bir yanından yükselen sert eleştirilerin kendi prestijleri üstünde fena tesirleri olacağına inanıyor ve bu yüzden artık Libra projesine sıcak bakmıyor.

Stripe Libra Söylentilerini Yalan olduğunu beyan etti

Öte taraftan Bloomberg’e açıklamalarda bulunan Stripe’in basın sözcüsü idddiaları yalan olduğunu beyan etti ve projeye katıldıkları ilk günden bu yana bu konudaki fikirlerinin değişmediğini açıkladı.

Her ne kadar Feysbuk’un kripto para biriminin hiçbir vakit piyasaya sürülemeyeceği iddiası birçok hükümet temsilcisi tarafınca ileri sürülse de Feysbuk’un bu konudaki kararlığı da oldukça dikkat çekici.

İlginizi Çekebilir

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.