Lihtenştayn Blockchain Yasalarını Çıkarıyor

Dünyanın minimum malum ülkelerinden ve adı ile ”okuma” mevzusunda bazı kişilere güçlük çıkaran ülkesi Lihtenştayn almış olduğu karar sonucunda kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile ilgili yeni adımlar atacak olduklarının ve kripto paralar mevzusunda ülkenin daha etken olmasında etkili olacaklarını deklare etti.

Lihtenştay yönetimince meydana getirilen açıklamada blockchain teknolojisi hakkında yasa tasarılarının kısa bir süre içinde gündeme gelecek olduğu ve etkin hale getirilecek oldukları açıklandı. Kripto para borsalarının lisansı mevzusunda da adımlar atılacak bulunduğunu açıklayan Lihtenştayn yönetimi, bu sayede ülkede kripto paralar ile blockchain teknolojisinin daha çok yasal dayanak sahibi olacak bulunduğunu deklare etti.

Birçok Ülke Hazırlık Yapmış oldu

Birçok ülkenin kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile ilgili hazırlıklarını sürdürdüğü, ABD, Cenup Kore ve gelişmiş bazı ülkelerin ise bu mevzuda acil etmeyerek daha geri planda davrandıkları fakat daha etkili yasalar üstünde çalışmış oldukları bilgisi mevcut durumda. Türkiye ise kripto paralar mevzusunda ve blockchain teknolojisi mevzusunda hemen hemen yasa hazırlayan bir ülke olmamasına karşın gelecek orta planlı vadede yasalar hazırlaması umut ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.