Litecoin 2020’de Bitcoin’i Geride Bıraktı: Litecoin’deki Yükseliş Yeni Bir Ralliye Mi İşaret?

Kripto para piyasasında son günlerin en göze çarpan performanslarından birini sergileyen Litecoin (LTC) Bitcoin’deki yükseliş trendine daha çok sessiz kalamadı.

Kripto para piyasasındaki yükseliş ivmesi, haftasonundan bu yana devam ediyor. Toplam piyasa kapitalizasyonu, son dört ayın en yüksek seviyesi 263 milyar dolara terfi etti. Öteki taraftan Bitcoin ise eleştiri ruhsal destek seviyesi 9.500 doların üstünde tutunmaya çalışıyor.

Son 48 saat içinde 58 dolardan destansı %20’lik bir yükseliş kaydederek 70 dolar sınırına kadar terfi etti. Popüler kripto para Litecoin piyasa kıymeti en yüksek 25 kripto para içinde çift haneli yükselişiyle en iyi performansı sergiliyor.

Söz mevzusu trend, Litecoin’i dört ayın en yüksek seviyesine çıkardı ve aşağı kanalı kırdı. Yükselişin arkasından gelen mini bir düzeltme dalgası ise Litecoin’in 67 dolara gerilemesine niçin oldu. Popüler kripto para LTC haberimizin hazırlandığı sırada 69 dolardan işlem görüyordu.

Hareket Litecoin’i dört ayın en yüksek seviyesine çıkardı ve aşağı kanalı kırdı. Minik bir geri çekilme, yazı yazılırken tutarları 67 dolara düşürdü. Tüccarlar ve analistler hareketleri izliyor ve destek ve direnç seviyeleri arıyorlar.

Litecoin, bu yıl şimdiye kadar %64 oranında yükseliş kaydetti bu neredeyse Bitcoin’in iki katı.2019’da da Litecoin’un senenin iilk yarısında en iyi performans gösteren kripto paralardan biriydi. Litecoin Ocak’tan Haziran’a kadar% 350’nin üstünde artış göstermişti.

Bazı analistler Litecoin’deki hareketlilikleri gözlemledi ve geçen yılki ralliyle karşılaştırdı.

“LTC, ortalama 30 dolardan 130 dolara yükselerek boğa koşusunda fiyatını neredeyse 5 kat katlanmıştı. Buna blok ödülü yarılanması da dahil.”

Geçtiğimiz yıl Litecoin’de gerçekleşen blok ödülü yarılanması Nisan ve Mayıs aylarında piyasada baş gösteren yükseliş dalgasının en temel katalizörlerinden biri olarak görülmüştü.

Litecoin’i bu sefer kaldırmak için yarı yarıya olmamasına karşın, benzer bir durum şu anda ortaya çıkabilir. Litecoin son altı ayda gözden düşmüştü, sadece son günlerdeki yükseliş trendi boğaların hala bu kripto parayla fazlasıyla ilgilendiğini gösteriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.