Long Hash’in Yayınladığı Rapor Altcoin’lerdeki Tehlikeyi Gözler Önüne Seriyor

Long Hash kripto paraların hâla büyük bir kısmının tüm zamanların en yüksek seviyesinin %90 altında bulunduğunu belirten bir rapor yayınladı.

Bitcoin toparlanıp 2018 yılının Ocak ayındaki en yüksek seviyelerine ulaştı sadece altcoin’ler hemen hemen mühim sayılabilecek bir performans gösteremedi. Öyleki ki Bitcoin, bu senenin başlarından beri dolar karşısında ortalama %300 kıymet kazanırken birçok altcoin iki haneli kazanımlarla yetindi. Long Hash, yayınladığı raporda Messari’de listelenen 160 kripto paradan 114’ünün tüm zamanların en yüksek seviyesinin %90 altında bulunduğunu bildirdi.

Bitcoin yükselişine devam etmiş olduğu sürece altcoin’lerin suyu daha da çıkacak benzer biçimde görünüyor. Bitcoin’in artan piyasa hakimiyeti, yatırımcıların sermayelerinin büyük bir kısmını altcoin’lerden Bitcoin’e aktardığının en büyük göstergesi.

Yatırımcılar, altcoin’ler için ihtimaller içinde bir boğa sezonunun kapıda olduğuna inanıyor. Sadece Bitcoin’in %30’luk düzeltmesini tamamlamasının peşinden tekrardan yönünü yukarıya doğru çevirmesi altcoin’lerde daha acı senaryolarla karşı karşıya kalmamıza sebebiyet verebilir. Long Hash, kısa sürede yayımladığı bir başka raporda altcoin’lerin bu senenin Nisan ayından itibaren Bitcoin karşısında %54 kıymet kaybettiğini bildirmişti.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.