LTC’nin Dolaşımdaki Arzının %60’ı Bir Yıldan Uzun Süredir Kilitli: Litecoin Ralliye Hazırlanıyor Olabilir Mi?

Litecoin (LTC), yeni yılla birlikte tekrardan dikkatleri üzerine çekmeye başladı, zira popüler kripto para yeni bir ralliye işaret ediyor olabilir. Litecoin, 50 dolarlık ruhsal direnç seviyesini aşmasıyla tekrardan yatırımcıların ilgisini çekmeye başardı.

Fiyat hareketine ek olarak, LTC’lerin büyük bir kısmı bir yıl süresince kilitli kaldı. Görünen o ki Litecoin balinaları, geleceğin popüler kripto para için şimdiden daha parlak olacağına inanıyor.

Son araştırmalar, 63 milyon LTC’lik dolaşımdaki arzın averaj 40 milyonunun şu demek oluyor ki %63’ünün bir yıldan uzun süredir uykuda bulunduğunu ortaya koyuyor. Araştırmacılar, LTC’leri borsalara kadar izlediler. Netice olarak araştırmalar, şu anda birçok Litecoin yatırımcısının piyasadaki aşağı yönlü trende boyun eğmeden beklediğini gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl LTC blok ödülü yarılanmasının etkisiyle 20 dolardan 140 dolara kadar fiyatlandı. Yalnız yarılanma sonrası beklentilerin azalması sebebiyle LTC süratli bir halde düşüşe geçti. Yarılanma sonrasında gelen sert düşüşe rağmen LTC’nin 4.7 milyar dolarlık işlem hacmi popüler kripto paranın likiditesinin son aşama yüksek bulunduğunu gösteriyor.

LTC Yükselişe Geçti, Sıradaki…

Şu anda umutlar, iki varlığın iyi bir korelasyon gösterdiği ve LTC’nin yeni bir BTC rallisine işaret etmiş olduğu yönünde. Litecoin Ocak ayının ikinci haftasında %16 artışla 50.45  dolara terfi etti. Litecoin, Satoshi açısından da toparlanıyor ve önder kripto para Bitcoin karşısında yerini tekrardan sağlamlaştırmak isteyen Litecoin 0.006 BTC’nin üzerine çıkmaya çalışıyor.

Son fiyat hareketleri Litecoin’in gelecek günlerde ve haftalarda daha da etken hale gelebileceğini gösteriyor. LTC, Bitcoin’den hisse çalmayı başaran kripto paralardan biri olmayı sürdürüyor. Litecoin hem de büyük bir spot piyasasına haiz. Popüler kripto para Litecoin, Asyalı tüccarlar içinde popüler ve bu ve bu benzer şekilde nedenlerden dolayı Litecoin, aylarca nispeten düşük performans gösterdikten sonrasında bile ani bir boğa koşusuna kalkışabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.