Lunyr (LUN) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Lunyr (LUN) Nedir?

Tamamımız kripto para birimlerini duymuşuzdur ve dünyayı iyi mi da tesiri altına aldığını biliyoruz. Bununla beraber, bir çok kripto para birimi, esas olarak kripto işlemlerine odaklanan, blok zinciri teknolojisinin yerleşik uygulamalarının yalnızca tekrardan yapılandırılmasıdır.

LUN: Temel Bilgiler

Bununla beraber Lunyr (Lunar olarak söyleniş edilir), merkezi olmayan ve eşler arası bir informasyon veritabanı, öteki adıyla “Blockchain tabanlı Wikipedia” olmayı amaçlayan, blockchain’in şimdiye kadarki en benzersiz uygulamalarından biridir.

Web’deki kripto projeleri, teknoloji, finans, hukuk, yatırım ve daha fazlası benzer biçimde alanlarda en yenilikçi ve kapsamlı informasyon deposu olmaya çalışır.

Lunyr (LUN) Geliştirme

  1. Lunyr’ın kurucu ortakları Arnold Pham, Andrew Tran ve Christopher Smith’tir.
  2. Lunyr ICO, ortalama 0,3 milyon ABD doları ana para üretilerek 26 Nisan 2017’de bitti.
  3. Açık beta ondan sonra 30 Ocak 2018’de piyasaya sürüldü ve Ethereum ağına dayanıyor.
  4. Yazarların yazı yazarken ödül kazanmasını elde eden ödül sistemi de bununla beraber başlatıldı ve yazarların kaliteli parçalar karşılığında LUN paraları kazanmalarına izin verdi.
  5. Başlangıçta, Lunyr çoğunlukla kripto para yaşamına ve ilgili alanlara odaklanacak ve gelecek ve gelecek projelere odaklanacak. Etken ve adanmış bir okuyucu ve yazar topluluğu geliştirildikten sonrasında Lunyr, bilim ve teknoloji, yatırım, finans vb. benzer biçimde öteki alanlara dalacaktır.

Lunyr’in Yararları Nedir?

LUN Teknolojisi

Öteki bir çok kripto para biriminin aksine Lunyr, eşler arası, merkezi olmayan ve kitle kaynaklı bir nevi informasyon ansiklopedisidir. LUN adında olan tokenları akran değerlendirmesi ve katkıda bulunan makaleler için ödül olarak kullanır.

Ethereum ağı üstünde geliştirilmiştir ve Ethereum ekosistemine tamamen entegre edilmiştir.

LUN kripto paraları (yada tokenları), makaleler yazan yada başkaları tarafınca yazılan yazıları inceleyen kullanıcılar için bir teşvik görevi görür. Bu, kalite standartlarının karşılandığından ve doğruluğun sürdürüldüğünden güvenli olmak için etken iştirakı, bilginin katkısını ve yazıların yargıcı incelemesini teşvik eder. Bir gönderi onaylandıktan sonrasında yazar, sırasıyla CBN ve HNR olmak suretiyle katkı puanları ve onur puanları şeklinde bir ödül alır. Bu noktalar devredilemez ve yalnızca ağa katkıda bulunanların CBN ve HNR sahipleri olmasını sağlar. CBN, iki haftalık ödül süresinin bitiminden sonrasında LUN kripto paralarına dönüştürülürken, HNR puanları teklifler ve anlaşmazlıklar üstünde oylama için token olarak kullanılır.

LUN coinleri ERC20 token standardını takip eder. Doğası ve LUN kripto paralarının kullanım amacı sebebiyle, bunlar çıkarılamaz ve toplam 2.703.356 durağan(durgun) arzına haizdir. Yılda ortalama %3’lük bir gelişme oranıyla reklam gelirinden LUN paraları üretilecektir.

LUN paraları, sayfalarında reklamların yayınlanmasına izin vermeyen Wikipedia’nın aksine, platformda reklam alanı satın almak için de kullanılabilir.

Tüm Lunyr gönderimleri, bir yargıcı değerlendirmesi sürecinden geçecek ve yalnızca başarı göstermiş olduklarında sunulmaları onaylanacaktır. Bu, fena niyetli yada yanlış içeriğin tanıtılmamasını sağlar. Gönderilen yazıları onaylanan tüm kullanıcılar öteki gönderimleri de incelemelidir.

Lunyr Ana Özellikler

Blockchain Teknolojisini kullanmak için Yenilikçi Yaklaşım – Lunyr, vizyonunda ve her insana açık ve parasız kapsamlı, merkezi olmayan, kitle kaynaklı ve hakemli bir informasyon deposu sağlamak için blok zinciri teknolojisinin kullanımında benzersizdir.

Devrimci Lunyr API – Lunyr, yalnızca web için bir informasyon ansiklopedisi olmayı değil, bununla beraber DApps’e (Merkezi Olmayan Uygulamalar) informasyon tabanına erişme ve gerçek zamanlı verilere erişme kabiliyeti vererek blok zinciri teknolojisini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu yenilikçi özellik, Sanal Gerçeklikten Suni Zekaya kadar çeşitli uygulamalarda kullanılabilir.

Sansüre, yanlış yada fena niyetli verilere karşı dirençli – Lunyr’in merkezi olmayan ve eşler arası doğası, informasyon tabanındaki tüm içeriğin manipülasyon ve sansürden arınmış olmasına izin verir. Tüm başvurular topluluk tarafınca yargıcı tarafınca incelendiğinden, yanlış yada şüpheli verilerin ansiklopediye girme şansı oldukca düşüktür.

Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon – Lunyr, Merkezi Olmayan Bir Otonom Organizasyondur (DAO). Bu da Lunyr ekosistemini yöneten merkezi bir otorite yada organ olmadığı anlamına gelir, bu da ağın hakkaten merkezi olmayan bir halde izlenmesine ve bakımına izin verir.

Katkıda bulunanlar için teşvikler – Öteki kitle kaynaklı informasyon veritabanlarının aksine Lunyr, katkıda bulunanlar için LUN paraları yada tokenları şeklinde gerçek dünya kıymeti olan ödüller sağlar ve bunlar ondan sonra öteki altcoin’ler benzer biçimde kullanılabilir.

Hizmetlerin yada ürünlerin reklamını yapmanın kolay yolu – Wikipedia’da her ay tahmini 470 milyon tekil ziyaretçi var ve ayda ortalama 19 milyar sayfa görüntüleniyor. Lunyr benzer biçimde benzer bir platformdaki hizmetlerde ürünlerin reklamını yapabilme kabiliyeti devrim niteliğindedir ve reklamcılık ve pazara girme dünyasında ezber bozan bir unsurdur.

Lunyr Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

LUN Iyi mi Satın Alınır?

LUN çıkarılamaz. Bunun yerine, kaliteli makaleler yazarak ve Lunyr informasyon ağındaki öteki gönderimleri meslektaş incelemesiyle değerlendirerek ödül olarak kazanılabilirler. LUN paraları, Lunyr platformunda reklam alanı satın almak için de kullanılabilir.

LUN Cüzdan

Lunyr’in hususi bir cüzdanı olmasa da, Ethereum’a dayalı bir ERC20 tokenı olduğundan bu, LUN coinlerinin herhangi bir Ethereum cüzdanında saklanabileceği anlamına geliyor. Bazı popüler seçenekler MyEtherWallet ve Mist Ethereum cüzdanıdır.

Lunyr’ın Öteki Kriptolardan Farkı Nedir?

Lunyr, vizyonu ve amacı bakımından Bitcoin yada Ethereum benzer biçimde nerede ise tüm öteki kripto para birimlerinden büyük seviyede farklıdır. Öteki kripto para birimleri, fiat para birimleri benzer biçimde işlemlere öykünmeye odaklanırken, Lunyr, kullanıcıları merkezi olmayan, kitle kaynaklı ve eşler arası bir informasyon kasası yapmaya teşvik etmek için LUN paraları yada tokenı kullanmayı amaçlamaktadır.

Lunyr platformu, öteki kripto paraların haiz olmadığı bir özellik olan geniş bir demografiye ürün yada hizmetlerin reklamını yapmak için yeni ve kapsamlı bir yöntem sunmanın yanı sıra, informasyon alışverişi ve paylaşımı için benzersiz ve yenilikçi bir yol sunar.

Öteki kripto para birimlerinin aksine LUN kripto paraları çıkarılamaz ve bu yüzden Lunyr ağının toplam çevresel tesiri Bitcoin benzer biçimde  kripto paraların güç tüketimine kıyasla neredeyse yok denecek kadar azdır.

Lunyr’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak, değişken doğasına bağlı olsa da, etken ve deneyimli bir geliştirme ekibi ve adanmış bir toplulukla bir araya gelen Lunyr’in inovasyonu ve sağlamlığı, Lunyr’ı yatırım için bir göz atmaya kıymet kılıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.