Madencilik Azaldı!

Kripto para madenciliği icra eden şahıs sayısında azalma yaşandı. Artan enerji tutarları ve yüksek maliyetler dolayısı ile Türkiye’de aslına bakarsanız neredeyse olmayan madencilik mevzusunda mevcut üretim icra eden şahıs sayısında da ciddi azalma görüldüğü gözlemlendi. Türk halkına oranla Kanada, İzlanda, İrlanda, ABD, Rusya benzeri ülkelerde madencilik en üst düzeyde iken benzeri  olarak Asya ülkelerinin neredeyse tamamında üretim en üst seviyede ve madencilik alanında devamlı olarak Asya vatanlarında yeni gelişmeler ile yeni yasalar devreye alınıyor. Hali ile madencilik kazanç getiren bir iş olması dolayısı ile ilgi çekerken, son zamanlarda madenciliği bıraktığını belirten yüzlerce şahıs mevcut.

Asyalılar Hükümetten Korkuyor

Çinlilerin madencilik üretimi mevzusunda daha büyük alanlarda üretim yapmak istediklerini sadece mevcut hükümet yasaları dolayısı ile hükümetten çekindiklerinden dolayı tam anlamı ile madencilik yapamadıkları, bir süre sonrada madencilik üretimini bıraktıkları bilgisi mevcut. ABD’de ise Donald Trump yönetiminin baskıları olmamasına karşın yurt odalarında ve benzeri parasız enerji kullanılan alanlarda madencilik yapılmasının yasak olması, son haberler sonrasında mahalli yönetimlerin daha çok artan kontrollerinden dolayı madencilik üretiminde azalmalar mevcut.

ABD’de ve öteki ülkelerde yurt odalarında ne kadar enerji tüketilir ise tüketilsin parasız olarak enerji verildiği için meydana getirilen madencilik tamamen sıfır zarar ile yapılıyor ve bu yurt ödemelerinde ciddi problemlere sebep olabiliyor. Hali ile kripto para madenciliğinin azalmasının tesirleri bundan dolayı kaynaklanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.