Madencilik Kazançlı İşler Arasında

Kripto para madenciliği meydana getiren ve hala daha bu işi yapmayı sürdüren milyonlarca insan olduğu tahmin ediliyor. ABD, Türkiye, İngiltere, Almanya, İsrail ve birçok ülkede bireysel kripto para madenciliği meydana getiren insan sayısı artarken, Türkiye’de bu işi meydana getiren kişilerin daha oldukça Doğu bölgelerinde yaşadıkları ve o bölgede yaşanmış olan kaçak enerji kullanımının yüksek olması dolayısı ile parasız madencilik meydana getiren şahıs sayısının fazla olduğu düşünülüyor.

Kaçak enerji kullanarak madencilik yapmak Doğu bölgelerinde daha yaygın olmasının sebebi bu kişilerin tamamen parasız olarak aldıkları enerjiden para kazanmaları ve kazandıkları paraların devasa yükseklikte olmasından kaynaklanıyor.

Denetim Yapılmalı

Kaçak enerji kullanımının yaygın olduğu bölgelerde enerji şirketlerinin daha çok denetim yapması ve devlet tarafınca daha çok denetimlerin sıkı hale getirilmesi bu tür vakaları engelleyecektir. Hala daha kazançlı işler içinde bulunan madenciliğin enerji tutarları ne kadar yüksek olursa olsun kazanç getirmeye ve kazanç sağlamaya devam edecek ender işlerden birisi olacağını ve en azından bunun birkaç ay daha geçerli olacağını tahmin edebiliriz.

Gelecek aylarda artış göstermesi beklenen enerji tutarları sonrasında ise madencilik gelirlerinde bir miktar azalma olabilir sadece bunu da gidermenin yollarını madenciler bir halde bulacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.