MailChimp Kripto Paralara Dair Olan Hesapları Kapatıyor

MailChimp, almış olduğu karar ile beraber bundan sonraki süreçte kripto paralara dair tüm hesapların kapatılacak bulunduğunu deklare etti. Neredeyse tüm hesapları anında kapattıklarını duyuran MailChimp yönetimi, şimdilerde bundan sonrasında da sistemleri üstünde hiçbir kripto para hesabına izin vermeyecek olduklarını, bundan sonrasında kripto paralar, Bitcoin yada benzer kripto paralara dair mühim hesapların istenmediğini deklare etti.

Bir e-posta pazarlama servisi olarak tanımlanabilecek olan MailChimp, genel olarak dünyada milyonlarca üye kaydına haiz durumda olan en iyi pazarlama ve otomasyon sistemi olarak tanınıyor.

Kripto Paralar Niçin Engelleniyor?

Kripto paralar ile ilgili olarak son dönemde devamlı Google, Feysbuk ve daha birçok platform tarafınca engellenmesine yönelik adımlar atılıyor. Bu adımların arkasında yatan gerçek ne kim bilir sadece gelecek süreçte MailChimp kararından sonrasında öteki bazı dev sitelerin dahi Bitcoin ile ilgili ciddi engelleme ve yasaklama kararları alabilecek bulunduğunu söyleyebiliriz. Kripto paralara yönelik engellemenin arkasında yatan sebep ile ilgili en küçük izahat yapılmış değil. Zira Google ve Twitter bir tek engellediklerini duyurmuş ve daha değişik izahat yapmamıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.