Mart 2018’den Bu Yana İlk Kez Görüldü: Bitcoin 3.100 Dolara Gerileyebilir Mi?

Bloomberg’ün bugünkü haberine gore Bitcoin, Mart 2018’den bu yana ilk kez ölüm haçı (death cross) oluşturma tehlikesi ile karşı karşıya. Bu düşüş paterni, herhangi bir varlığın 50 günlük hareketli averajının (MA) 200 günlük hareketli averajının altına düşmesiyle oluşur.

Death Cross, geçtiğimiz yıl Bitcoin’de daha kuvvetli bir satış baskısının habercisi olmuştu. Öyleki ki death cross oluşumu sonrasında Bitcoin geçtiğimiz Aralık ayında 3.100 dolara kadar gerilemişti.

Bu patern her ne kadar yeni bir kripto kışının geleceğini gösterse de death cross baş döndürücü bir fiyat hareketiyle de sonuçlanabilir. Coindesk’ten Omkar Godbole bu pattern’in güzel bir ayı tuzağı olabileceğini kaydetti.

En fena ihtimalle ise Bitcoin’de ve organik olarak kripto para piyasasında death cross’un onaylanması durumunda yeni bir diple karşılaşacağız.

Her ne kadar Bitcoin blok ödülü yarılanmasına bir yıldan daha kısa bir süre kalmış olsa da kripto para piyasası için şu anki durum asla iç açıcı görünmüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegramkanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.