MAZARS: Gelecek Kripto Paralar Üzerine Kurulu

MAZARS Denge Data Teknolojileri Denetim, Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri Lideri Ateş Sünbül, açıklamalarında gelecekte kripto paraların oldukca daha çok kullanılacak olduğuna değinerek daha çok kripto para kullanımının söz mevzusu olacağını deklare etti.

MAZARS Denge Data Teknolojileri Denetim, Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri Lideri Ateş Sünbül, “Klasik bankacılıktan ziyade siber bankacılığa doğru yavaş yavaş geçiş yapıyoruz. Dijital dünyanın daha da oldukca hayatlarımıza girmesiyle bankacılık sektöründe belli değişimler olmaya başladı. Finansal teknolojileri artık daha etkin kullanıyoruz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) yönetmeliğiyle regüle olan bir sektör olduğundan bankalar bu işi daha da güvenli ve daha da süratli hayata geçirmeye başladı. Gelecekte birazcık daha Bitcoin, Blockchain teknolojilerini öne çıkaracak yapıların olması lazım. Buna yönelik, kanun ve yönetmeliklerin olması gerekiyor. Böylece bankacılık sektöründe dijital teknolojiler daha etkin kullanılabilir” dedi.

Gelecek Buna Uygun Kurulu

“Bunu sürdürülebilirlik olarak düşündüğümüz süre daha azca paranın basılması, daha azca personelin daha etkin şekilde çalışmasıyla oldukca oldukca daha yeşil bir dünya için birazcık daha dijital teknolojileri öne çıkarmamız gerekiyor” ifadeleri ile gelecekte kripto paraların daha çok kullanılacak bulunduğunu açıklayan Sünbül’ün bu açıklamaları dikkat çekti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.