Michael Novogratz: Yaşlılar Daha Fazla Şüpheci

Meşhur analist ve yatırımcı olan Michael Novogratz, yaşlıların kripto paralar mevzusunda daha şüpheci olduklarına değinerek, gençlerin ise kripto paralar mevzusunda daha çok yatırım yaptıklarını ve şüphelerinin oldukça azca bulunduğunu deklare etti. Kripto para dünyasında yaşanmış olan yeni gelişmeler ile ilgili olarak şirketlerin kesinlikle net varlıklarının %1 yada %2 kısmını Bitcoin’e ayırmaları uyarısında bulunan Michael Novogratz, ABD’nin bu mevzuda fazlaca daha çok ilerlemesi icap ettiğinin altını çizdi.

ABD’de binlerce şirket kripto paralara yatırım yapmasına karşın hemen hemen daha birçok şirket yatırım yapmaktan kaygı ediyor ve yatırımlarını devamlı olarak erteliyorlar. Kripto varlıkların güvenliği mevzusu şirketleri ciddi oranda geri iten nedenlerden bir tanesi olurken, bir öteki taraftan da en büyük birinci aslolan nedenin durağan(durgun) bir kıymet olmaması ve kendisini hala daha tam olarak ispatlayamayan Bitcoin ve öteki kripto para birimlerinin endişeleri tavan seviyeye çıkardığı belirtiliyor.

Avrupalı Firmalar Karşı

Avrupalı şirketlerin kripto paralara yaklaşımı ise bugüne dek duyulmuş bir durum olmaması ile AB ülkelerindeki şirketlerin kripto para yatırımlarına karşı bulunduğunu gösteren bir öteki detay olarak gösteriliyor. Kripto paralar ile ilgili olarak ara sıra ortaya atılan iddialar söz mevzusu olmuş ve bu iddialar bazı şirketleri bayağı fazla korkutmuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.