Microsoft Bing Kripto Para Reklamlarını Yasakladı

Kripto paralar ile ilgili alınan önlemler bazen yetersiz kalabiliyor. Bu mevzuda dünyada yaşanmış olan skandallar ve yeni dönemde atılan adımlar olmasına karşın Google, Twitter ve Feysbuk tarafınca dahi kripto para reklamlarının fena amaçlı bilgiler içeriyor olması ve kullanıcıları bu alana teşvik ediyor olması benzer biçimde çeşitli sebepler dolayısı ile 2018 yılının ilk aylarından itibaren engellenmeye başladığını görür hale gelmiştik.

Bugün ise Bing Ads kısmında kripto para reklamlarının zorla izin verilmediği ve bundan sonrasında Bing.com arama motorunda Microsoft tarafınca hiçbir şekilde kripto para reklamlarına yer verilmeyecek olduğu bilgisi açıklandı.

Kripto Para Reklamlarına Darbe!

Kripto para reklamlarına karşı uygulanan bu kararlar yardımıyla kripto para reklamlarını artık yayınlamak neredeyse tamamen olanaksız. Dünyanın en büyük 4 platformu tarafınca engellenmesi ve bu mevzuda şirketlerin geri adım atmayacak olduklarını açıklaması dikkatlerden kaçmazken, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Litecoin ve TRON benzeri kripto paraların reklamlarının değişik bireysel ve kurumsal tek alan adı üstünden devam etmesini sağlayarak site sahiplerine destek olarak yoluna devam edebilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.