Microsoft’ta Kripto Para Hırsızlığı: Milyonlarca Dolar Çaldılar

Cointelegraph’ın haberine gore Volodymyr Kvashuk isminde eski bir Microsoft çalışanı, 10 milyon dolarlık kripto para çaldırmış olduğu iddiasıyla tutuklandı.

Tesla’ya Yatırdı

Ukrayna vatandaşı olduğu tespit edilen 25 yaşındaki Kvashuk insanlardan çaldırmış olduğu kripto paralarla 160 bin dolarlık Tesla otomobil ve 1.7 milyon dolar değerinde göl manzaralı bir ev satın almış olduğu ortaya çıktı. Khasvuk’un etken olarak insanları dolandırdığı 7 aylık süreçte hesabına 72,8 milyon dolarlık para girişi olduğu gün yüzüne çıktı.

Kvashuk bilhassa Microsoft ürünleri için kullanılan ve maddi kıymeti bulunan kripto para armağan kartlarını çalıp bu kartları hemen sonra internette tekrardan satmakla suçlanıyor.

Microsoft’un Başı Kripto Paralarla Dertte

Geride bıraktığımız Nisan ayında, kripto para kullanıcıları, Microsoft’un Outlook, Hotmail ve MSN- benzer biçimde e-posta servislerinin hacker’lar tarafınca saldırıya uğradığını bildirmişti.

O şekilde ki bu kripto para kullanıcılardan biri, e-posta hesabındaki güvenlik açığını kullanan hacker’ların Kraken’deki hesabını ele geçirdiğini iddia etmişti.

Bu tarz şeyleri da okuyabilirsiniz:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.