Milyarder Yatırımcı Mark Cuban Forbes’a Konuştu: Bitcoin’in Güvenilir Para Olması İmkansız!

Dallas Mavericks’in patronu milyarder yatırımcı Mark Cuban, Bitcoin’in güvenilir bir para birimi olma ihtimalinin bulunmadığını kaydetti. Cuban, bu iddiasının Bitcoin’in emek verme mantığıyla ilgili olmadığını belirtti.  Milyarder yatırımcıya gore Bitcoin kullanılması, anlaşılması ve kıymet gizleme aracı olarak kullanılması zor, hack’lenmesi ve kaybedilmesi kolay bir para birimi.

Milyarder, yeni teknolojileri ticarileştirme mevzusunda oldukça başarıya ulaşmış. Öyleki ki Cuban geçmiş dönemlerde gösterim akışı teknolojisinde öncü Broadcast.com‘u kurmuş ve bu şirketi 1999 senesinde Yahoo‘ya 5,7 milyar dolara satmıştı.

Ara sıra bu biçim açıklamalarıyla gündeme gelen milyarder yatırımcı Mark Cuban, geçtiğimiz aylarda da Bitcoin’e yatırım yapmak yerine muza yatırım yaparım daha iyi” söylemiyle kripto para topluluğunun gündemine oturmuştu. Tüm bunların yanı sıra Cuban’ın sahibi olduğu Dallas Maverick’in kripto paralarla ödeme kabul eden ilk NBA takımlarından biri olduğu biliniyor.

Ağustos ayında 12 bin dolardan işlem gören Bitcoin haberimizin hazırlandığı sırada 7.186 dolar bandından işlem görüyordu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.