Milyoner Yatırımcıdan Bitcoin Açıklaması

Bitcoin Foundation vakfı kurucusu ve VISA yöneticisi yatırımcı Jon Matonis, son dönemde düşüş yaşamaya devam eden Bitcoin ile ilgili olarak mühim izahat yapmış oldu. Bankaların sektöre giriş yapması ile beraber daha çok likidite artışı olmasını bekleyen Matonis, bu mevzuda ”Bana kalırsa büyük bankalar da işin içine girerse, bu likiditeyi arttıracaktır.

Bankalar, piyasaya girdikçe daha çok vadeli sözleşme yapılacak ve daha yeni opsiyonlar piyasaya eklenecek. Hatta bana kalırsa gelecekte Bitcoin ile ilgili faiz oranları odaklı piyasalar bile görebiliriz. Niçin olmasın?” ifadelerini kullandı.

Balon Değil Açıklaması Yapmıştı

Bitcoin Foundation vakfı kurucusu ve VISA yöneticisi yatırımcı Jon Matonis, gene dün sizinle burada paylaştığımız haberimizdeki açıklamasında “Bitcoin’in bir balon bulunduğunu düşünen insanlara şunu söylemek isterim ki Bitcoin bir balon değil aslen balonu patlatacak bir iğnedir. Aslolan balonlar, merkez bankaları tarafınca yaratılan tamamen kontrolden çıkmış tahvil piyasaları ve düzmece hisse senedi piyasalarıdır.” ifadesini kullanmıştı. Matonis’in bu mevzuda açıklamalarının doğruluğu ise tartışılır. Zira Bitcoin bir düşüp, bir yükseliyor sadece sonu nereye gidecek merak mevzusu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.