Mt. Gox Satışları Bitcoin’i Düşürmüş Olabilir

Yabancı Bitcoin platformu üstünde iddia edilenlere nazaran Mt. Gox kayyumu tarafınca Bitcoin’in 9.700 dolar seviyesine kadar yükseldiği bugünlerde elde bulunan Bitcoin’lerin satışlarının yapılması sonucunda kripto para borsalarında %7 oranında düşüş yaşanmasına sebep olunmuş olabilecek olduğu iddia edildi.

İddialara nazaran kripto para borsasında yaşanmış olan son durum ve Bitcoin ile ilgili olarak yaşanmış olan son fena durumların arkasında Mt. Gox kayyumu ve satışları bulunuyor. Kayyum tarafınca elde bulunan milyonlarca dolarlık Bitcoin’lerin elden çıkarılması sonucunda Bitcoin’de 1 gün içinde averaj %7 oranında düşüş yaşanmasına sebep olarak gösteriliyor.

Mt. Gox Kayyumu Ne Yapıyor?

Mt. Gox kayyumunun ne yapmış olduğu ve niçin dolayı bu kadar yüklü miktarlarda satış yapmış olduğu merak mevzusu olmuş durumda. Kayyumun elinde şuan tam olarak 166 bin Bitcoin kalmış olduğu, 166 bin Bitcoin‘in satışının arkasından kayyumun görevine de son verilerek borsanın tamamen gerek ticari, gerek mevcut faaliyetlerinin geri dönüşü olmayacak şekilde kapatılması sağlanacak. 166 bin Bitcoin’in yakın vadede satışının yapılması ise beklenmeyen bir gelişme olarak gösteriliyor. Zira kayyumun görevde olduğu süre süresince maaş alacak olduğu bilinmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.