Mt. Gox’ın 313 Milyon Dolarlık Bitcoin’i Gizli Gizli Sattığı Ortaya Çıktı

Medyaya sızdırılan banka dekontlarına gore batkı etmiş olan Bitcoin borsası Mt. Gox’a ilişik kripto paralar Japonya merkezli BitPoint borsası vasıtasıyla spot bir  piyasada satıldı.

Mt. Gox’ın hack’lenmesinin arkasından kripto paralarını kaybeden yatırımcıları desteklemek amacıyla kurulan Goxdox sitesinin yayınladığı banka dökümanlarına gore BitPoint’ten Mt. Gox kayyumu Nobuaki Kobayashi’nin hesabına Japon Yeni transferleri gerçekleştirildiği ortaya çıktı. Kobayashi’nin hesabına aktarılan paranın toplam tutarı ise ortalama 313 milyon dolar.

Banka dekontlarına gore bu miktar, 23 Şubat ve 4 Haziran 2018 tarihleri içinde Kobayashi’nin hesabına belli aralıklarla geçirme edildi. Tartışmalı banka transferleri BitPoint’in Kobayashi adına Mt. Gox’a ilişik kripto paraşarı spot piyasada sattığı sonucunu destekliyor. Belgelerdeki paraların toplam tutarı, Mt. Gox’un başındaki isim Kobayashi’nin sattığını duyurduğu miktarlarla da örtüşüyor.

Kobayashi, satış halletmeye devam edeceğini açıklamıştı sadece bu satışlar, piyasadaki gidişatı etkilememesi için azca oranda olacaktı ve tezgah üstü (OTC) piyasalarda gerçekleştirilecekti. Kobayashi, daha ilkin de yapmış olduğu satışlarla kripto para piyasasındaki dengeleri alt üst etmişti.

Mt. Gox, 2014 senesinde hack’lenene kadar sektörün en büyük kripto para borsasıydı. Kripto para tarihinin en büyük soygunlarından birinin gerçekleştirildiği vakadan sonrasında Mt. Gox kapanık ve Nabouki Kobayashi kayyum olarak atanmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.