Nasdaq Bitcoin Ve Ethereum’u Listelemeye Başladı!

Dünyanın en büyük ikinci borsası olan NASDAQ Bitcoin ve Ethereum’u küresel veri hizmetleri endeksine ekledi. Peki NASDAQ’ın bu hamlesi ne anlama geliyor?

Bitcoin ve kripto paralar her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyor. 2019 yılının ilk çeyreğinde Bitcoin vadeli işlemlerine başlayacağını duyuran NASDAQ 25 Şubat tarihinden itibaren Bitcoin ve Ethereum endekslerini paylaşmaya başlayacağını deklare etti. 

NASDAQ’ın bu endekslerinin adı Bitcoin Likidite Endeksi (BLX) ve Ethereum Likidite Endeksi (ELX) olacak. Söz mevzusu Bitcoin ve Ethereum endeksleri Nasdaq Küresel Veri Servisinde’de paylaşılacak. 

Her 30 saniyede bir güncellenecek olan verilerde iki kripto paranın spot kıymeti paylaşılacak. Yazının hazırlandığı sıralarda Bitcoin 3.663.00 dolardan işlem görürken Ethereum ise 121.91 dolar seviyesinde alıcı buluyor. Peki NASDAQ’ın bu verileri listelemesi ne anlama geliyor?

Bu Ne Anlama Geliyor?

NASDAQ’ın bu hamlesi regüle olmuş ve kurumlaşmış kripto para piyasalarının hazırlıkları anlamına geliyor. Kripto para sektöründe bir sonraki gelişmenin ise SEC’in ETF’lerini kabul etmesi umut ediliyor. Söz mevzusu alt yapı tamamlandığında kurumsal firmaların kripto para piyasalarına ilgisinin artması düşünülüyor.

Toplumsal medya devi Feysbuk’tan Google’a Mitsubishi’den dünyanın en büyük bankalarının yakından ilgilenilmiş olduğu blockchain teknolojisinin geleceği görünüşe gore kripto para sektörünü de büyütecek. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.