NBA’de Bitcoin Kabul Etmeye Başlayan İkinci Takım Dallas Mavericks Oldu

Dallas Mavericks, NBA’de Bitcoin’le ödeme kabul etmeye başlamış olan ikinci ekip oldu. Kripto para ödemeler şirketi BitPay paylaşmış olduğu tweetle 13 Ağustos’ta çıkan haberleri doğruladı.

Bitcoin’i İlk Kabul Eden Ekip: The Sacramento Kings

Dallas Mavericks‘in Bitcoin’le ödeme kabul edeceğinin ilk işaretleri aslen geçtiğimiz yıl verilmişti. Takımın patronu Mark Cuban büyük bir teknoloji yatırımcısı ve geçtiğimiz yıl yapmış olduğu açıklamalarda Bitcoin kabul etmeye başlayacaklarını Twitter hesabı üstünden açıklamıştı. Milyarder teknoloji yatırımcısı planlarını bir buçuk yılı aşkın süre sonrasında hayata geçirmeyi başardı. NBA’de The Sacramento Kings’ten sonrasında Bitcoin’le ödeme kabul etmeye başlamış olan ikinci ekip Dallas Mavericks oldu.

Sacramento Kings ise taraftarlarının 2014 yılı itibariyle Bitcoin’le maç bileti ve yandaş mağazasından alışveriş yapmasına olanak sağlıyor. Gösterilen basın bültenine bakılırsa Dallas Mavericks’te tıpkı Sacramento Kings benzer biçimde BitPay altyapısını kullanacak.

Dallas Mevericks’in bu hamlesi Bitcoin fiyatını etkilemeyi başarabilecek mi hep beraber göreceğiz. Bitcoin fiyatı haberimizin hazırlandığı sırada 10.478 dolardan işlem görüyordu. Dallas Mevericks’in söz mevzusu gelişmeyi resmen duyurmasıyla analistlerin Bitcoin yorumu ne olacak merakla planlanıyor.

Bitcoin Altınla Aynı Şey

Dallas Mavericks’in ekip sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban’ın geçtiğimiz günlerde Bitcoin’le altına ilişkin yapmış olduğu bir açıklamayı siz kıymetli okuyucularımızla paylaşmıştık.  Altından nefret ettiğini belirten Cuban buna karşın Bitcoin’le altının temelde benzer bir yatırım aracı olarak gördüğünü belirtmişti.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.