NBA’den Dallas Mavericks’in Sahibi Mark Cuban: “Aslında Bitcoin’le Altın Aynı Şeyler”

Dallas Mavericks’in ekip sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban, Bitcoin’e ilişkin yeni açıklamalarda bulunmuş oldu. Altından nefret ettiğini belirten Cuban buna karşın Bitcoin’le altının temelde benzer bir yatırım aracı olarak gördüğünü açıkladı.

İlgili haber: Binance’in iOS Uygulaması Niçin Hala Yayınlanmadı: İşte Detaylar

9 Ağustos’ta Kitco News ile yapmış olduğu röportajda sınırı olan arza haiz olmasının Bitcoin için bir artı bulunduğunu belirten Cuban şu açıklamaları kaydetti:

    İkisi de kıymet gizleme aracı. Değerleri arz ve öğrenci dayanıyor. Ve Bitcoin ile ilgili iyi haber şu ki, yaratılacak sınırı olan bir arzı var.

Milyarder yatırımcı Bitcoin’le altının aynı şeyler bulunduğunu iddia etse de altına yönelik pek de pozitif düşüncelerinin olmadığını belirtiyor. Cuban, altının kendisi için nefret uyandıran bir yatırım aracı bulunduğunu belirtiyor.

Dijital Altın: Bitcoin

Bilhassa ABD-Çin tecim savaşlarının kızışmasıyla Bitcoin’in dijital altın olarak önemi bir fazlaca arttı. Öyleki ki Asya’daki yatırımcılar, tecim savaşı sebebiyle kıymet kaybeden Yuan’a alternatif olarak güvenli liman arayışları sonucunda Bitcoin’e yönelmeye başladı. Görünen o ki gelecek yıllarda da Bitcoin’in ekonomik krizlerden, belirsizliklerden korunmak isteyen insanoğlu için güvenli bir liman olarak kıymeti devamlı artacak.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.