Neblio (NEBL) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Neblio (NEBL) Nedir?

Hızla büyüyen bir blockchain teknolojisi olan Neblio kripto para birimi, işletmelerin kendi sektörlerinde büyümek için kabiliyetlerini geliştirmelerine ve bunlardan yararlanmalarına destek olabilecek olgun bir altyapı oluşturdu.

Mühim büyümeye karşın, yüksek entegrasyon ve bakım maliyetleri sebebiyle uygulamaları hala bazı engellerle karşı karşıyadır.

Neblio, blockchain teknolojisinin gelişimini ve dağıtımını kolaylaştırmak için yeni nesil bir blockchain ağı oluşturarak kurumsal pazardaki bu boşluğu doldurmayı hedefliyor.

Neblio (NEBL): Temel Bilgiler

Neblio, işlem olarak eşler arası informasyon alışverişine müsaade eden açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir blok zinciri ağıdır. Neblio platformunda gerçekleşen işlemler, değişmez bir dağıtılmış defterde saklanır.

Neblio, yeni nesil bir blok zinciridir. İnovasyon kanalıyla, işletme ve kurumsal geliştiricilerin, blok zinciri teknolojisinin gelişmesiyle beraber gelişecek olan merkezi olmayan uygulamaları (dApps) geliştirmelerine ve dağıtmalarına olanak tanır.

NEBL coin, Neblio blockchain ağının resmi kripto para birimidir. NEBL paraları, Neblio’nun ekosistemi içinde eşler arası işlemler için kullanılıyor. Neblio, Neblio platformunda NEBL madenciliğini mümkün kılan Proof of Stake düşünce birliği mekanizmasını kullanıyor.

Neblio’nun Gelişimi

Neblio, Eddy Smith ve Ann Jackson tarafınca kuruldu. Her ikisi de sırasıyla Neblio’nun Baş Geliştirici ve İş Operasyonları Müdürü olarak vazife yapıyor. Ekibin ek olarak Riley Stockton ve Samer Afach isminde iki geliştiricisi var. Neblio, danışman Yuval Amar tarafınca destekleniyor.

Neblio, Ağustos 2017’de ilk kripto para arzını (ICO) başlattı. 125 milyon NEBL madeni paradan ortalama 13,6 milyon token satıldı. Satılmayan tokenlar ise yakıldı.

Neblio’nun (NEBL) Yararları Nedir?

Neblio Teknolojisi

Neblio blockchain ağı, merkezi olmayan uygulamalar için blockchain teknolojisinin geliştirilmesi ve konuşlandırılması için lüzumlu itici gücü sağlamak için oluşturulmuştur. Neblio, merkezi olmayan uygulamaların yeni blok zinciri teknolojilerini görece kolaylıkla benimsemesine müsaade eden sofistike bir blok zinciri yarattı.

Neblio API’leri basitlik için tasarlanmıştır, böylece geleneksel RESTful API’lere aşina olan geliştiriciler dApp’larını kolayca geliştirebilirler. Neblio API paketi, Python, Java, js, .Net, PHP, Go şeklinde yaygın olarak kullanılan programlama dilleri için destek sunar.

Neblio Teknolojisinin Temel Yararları

  • Güvenlik: Neblio’nun temelinin altında, merkezi olmayan yapısı yardımıyla kendisine bir güvenlik pozitif yanları elde eden blockchain teknolojisi yatıyor. Neblio, düşünce birliği mekanizması olarak, kullananların Neblio Ağı’nın güvenli bir çerçevesi dahilinde katılımına müsaade eden Proof of Stake konsensüsünü kullanır.
  • Değişmezlik: Dağıtılmış uygulamalar, verilerini ve bilgilerini Neblio blok zincirindeki değişmez bir defterde depolar. Bu defter, denetim, kayıt yönetimi ve yaşam döngüsü doğrulaması için bir kanıt olarak kullanılabilir.
  • Ölçeklenebilirlik: Neblio ağı, her bir düğümün kendi Neblio blok zinciri kopyasına haiz olduğu dünya çapındaki düğümler vesilesiyle bağlanır. Bu düğüm ağı, küresel bir informasyon erişimine izin verirken bununla birlikte daha süratli cevap süresi sağlar.

Neblio İş Kullanımı

Blockchain, uygulama olanaklarının sonsuz olduğu noktaya kadar olgunlaştı. Neblio ağı, inovasyon kanalıyla bu blok zincir olasılıklarından yararlanmaya ve işletmeler için yeni kullanım durumları geliştirmeye odaklanmıştır.

  • Güvenli Kayıt Yönetimi: Neblio blok zinciri, sıhhat kayıtları yada finansal kayıtlar olsun, her türlü kaydı saklamak için kullanılabilecek merkezi olmayan ve güvenli bir defter sunar.
  • Yasal Uygunluk ve Denetim İzleri: Neblio blok zincirinin değişmez defteri, değiştirilmemiş ve doğru bilgilerin kanıtıdır ve çeşitli denetim ve doğrulama amaçları için kullanılabilir.

Neblio (NEBL) Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

Kullananların NEBL kripto para birimine haiz olmasının iki yolu vardır.

-Birincisi, kullananların Neblio ağını güvence altına almak ve yeni oluşturulan NEBL token tarafınca ödüllendirilmek için tokenlerini stake edebilecekleri NEBL staking yada NEBL madenciliği.

-İkinci yol, bir kripto para birimi değişimi satın almak yada tecim yapmaktır.

NEBL Iyi mi Satın Alınır?

Kullanıcılar, Binance, Cryptopia, HitBTC, Kucoin, OEX vb. Şeklinde çeşitli kripto para borsalarında bir NEBL coin satın alabilir. Bir çok borsa NEBL’yi BTC ve ETH ile eşleştirmiştir.

NEBL Iyi mi Saklanır?

Neblio tarafınca resmi olarak sağlanan oldukca çeşitli cüzdanlar var. Neblio cüzdanı birden fazla platformda mevcuttur. Neblio Core cüzdanı bir masaüstü cüzdanıdır ve Windows, macOS ve Linux için mevcuttur.

Android için bir Neblio mobil cüzdanı mevcut ve yakında iOS destekli bir sürüm piyasaya sürülecek.

Neblio Orion, Neblio tarafınca sunulan en yeni ve en gelişmiş cüzdandır. Bu cüzdan ek olarak NEBLIO TOKEN PROTOCOL-1 (NTP1) tokenlarını saklamak için de kullanılabilir.

NEBL’nin Öteki Kripto para Birimlerinden Farkı Nedir?

NEBL, bir çok kripto para birimi şeklinde eşler arası işlemlere izin verir. Sadece bunun ötesinde NEBL, Neblio Blockchain Network’ün can damarıdır. Temelde Neblio platformuyla informasyon alışverişi için kullanılır.

Proof of Work düşünce birliği mekanizmasını kullanan Bitcoin’in aksine, Neblio, düşünce birliği olarak Proof of Stake kullanıyor. Proof of Stake, kullananların Neblio ağını güvence altına almak için NEBL tokenlerini yatırmalarına olanak tanır. Buna karşılık, kullanıcılara yeni oluşturulan NEBL tokenları verilir.

Neblio yakın bir süre ilkin NEBLIO TOKEN PROTOCOL-1 (NTP1) adlı yeni tokenini piyasaya sürdü. Bu token, Neblio’nun ekosistemindeki herhangi bir merkezi olmayan uygulama geliştiricisi tarafınca verilebilir.

Neblio’ya Yatırım Yapmalı Mısınız?

Neblio, kuruluşundan bu yana istikrarlı bir gelişme gösterdi. Neblio’nun geliştirilmesinin arkasındaki ekip ufak fakat görünüşte verimli. Ekip şimdiye kadar yol haritalarında belirlenen hedeflere ulaştı.

Neblio’nun cüzdan yelpazesi şimdiye kadar başarıya ulaşmış oldu ve pek oldukca potansiyel proje yolda olup, iyi bir yatırım getirisi şansı sağlıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.