NEO 15. Ofisini Amerika’da Açacak

Çin menşeili NEO, şubat ayında paylaşılan resmi bir duyuruya bakılırsa, ABD Birleşik Devletleri’nin Seattle kentinde yeni bir ofis açacak. Firmanın 15. ofisi olacak yeni NEO ofisini, eski Microsoft yöneticilerinden John deVadoss tarafınca yönetecek. 

NEO Global Development (NGD) Seattle ofisi, bu ay işe alım hayata geçirmeye başlamış olacak ve firmanın ABD pazarına genişlemesine olanak verecek. Basın açıklamasına bakılırsa NGD, Microsoft ve öteki şirketlerle ortaklıklar görüşüyor.

NEO kurucusu Erik Zhang’a bakılırsa, Seattle şehri yeni ofisleri için uygun bir lokasyon bulunduğunu belirterek sözlerine devam etti :

“Seattle büyük geliştirici kaynakları ve yenilikçi bir atmosfere haiz ve heralde NEO gelişen teknolojiye büyük ehemmiyet vermiştir ve verecektir.”

Ofise liderlik edecek olan John deVadoss, daha ilkin Microsoft’ta çalışmış ve mesajlaşma hizmeti text11’in kurucu geliştiricilerinden olmuştur .

Bazıları tarafınca “Ethereum of China” olarak anılan NEO, varlıkları dijitalleştirmek ve akıllı sözleşmeler kullanarak dijital varlıkların yönetimini otomatikleştirmek için 2014’ten bu yana Blockchain teknolojisini ve dijital kimlikleri kullanmaktadır.

Ağ 2014 senesinde kuruldu ve mainnet Ekim 2016’da başlatıldı. NEO şu anda akıllı sözleşmeler için daha süratli işlem hizmetleri, daha çok istikrar ve genişletilmiş uygulama programlama arayüzleri getirecek “Blockchain’e bir yükseltme olan NEO 3.0 geliştiriyor.

Neo token şu anda 530 milyon dolarlık bir piyasa değerine haiz ve Coinmarketcap verilerine bakılırsa, şu anda 8.19 dolar dolaylarında işlem görüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.