NEO’da Sert Düşüş: 70 Doların Altına İndi

2018 yılı neredeyse tüm kripto para birimleri için oldukça sıkıntılı geçiyor. Bir dönem 20 bin dolar sınırına yaklaşan Bitcoin’in halihazırda 7 bin dolar seviyesinde işlem görmesi, Google ve Feysbuk‘un kripto para ve ICO reklamlarını yasaklaması, dünyaca meşhur banka ve devlet kurumlarının yöneticileri tarafınca meydana getirilen kripto para karşıtı açıklamalar… Hepsi Bitcoin başta olmak suretiyle bir çok kripto para biriminin kıymet kaybetmesine neden olan etkenler.

Son olarak NEO da bu düşüşten payını alan kripto para birimleri arasına katıldı. Geçtiğimiz 24 saat içinde ciddi bir darbe alan NEO’nun fiyatı, dolar karşısında yüzde 5.58 oranında kıymet yitirdi. An itibariyle NEO fiyatı 66.95 dolar olarak belirlenmiş durumda.

İnanılmaz bir kıymet kaybı söz mevzusu

Oysa NEO bir zamanlar yatırımcısına gelecek ve yüksek getiri vaat eden bir para birimiydi. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 187.91 dolardan 66.95 dolar seviyelerine gerilemesi, NEO’nun ne kadar kıymet kaybettiğini göstermesi açısından manidar.

NEO fiyatlarında yaşanmış olan düşüşün, öteki bir çok para biriminde de olduğu benzer biçimde Bitcoin’le doğru orantılı bulunduğunu da söyleyebilmek mümkün.

Son 24 saatte 131 milyon 161 bin dolarlık işlem görmesi, NEO’dan yatırımcı kaçışının hemen hemen olmadığını gösteriyor. Bu iyi bir şey, sadece NEO’nun fiyatının daha da dibe vurması ilerleyen dönemde yatırımcıları hayal kırıklığına uğratabilir. 

NEO halen daha Binance‘nin yanı sıra CoinEgg, Bitfinex ve Upbit borsalarında işlem görmeye devam ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.