Nijeryalı Yatırımcılar Bitcoin’e Güveniyor

Bir Afrika ülkesi olan Nijerya’da yaşanmış olan vakalar her yıl daha çok ekonomide sorunlara sebep oluyor. Sıhhat, eğitim ve müdafa teknolojisi ile insan haklarından söz edilemeyecek ülkede para birimi de devamlı olarak kıymet kaybetmiş olduğu için ülkedeki yatırımcıların Bitcoin ile tecim hayata geçirmeye başladıkları ve yerli para birimine oranla kripto paralara daha çok güvendikleri ve daha çok memnun oldukları ortaya çıktı.

Nijeryalı bir yatırımcının yorumlarına yer veren yabancı kripto para sitesi ”ülkede her genç kripto paraları biliyor ve Bitcoin ile her istediğim yere ödeme yapabiliyorum. Yaşlılar ise bunu bilmiyor ve hacker saldırılarından korktukları için buna güvenemiyor. Fakat kendinizi korumayı bilirsiniz dijital ortamda paranız Nijerya’da daha güvende” benzeri ifadeler kullanarak Bitcoin’in ne kadar fazla popüler olmaya doğru ilerlediğini gösterdi.

Afrika Ülkeleri Memnun

Afrika devletlerinde yaşayanlar kripto paraların durumundan fazlası ile memnunlar. Zira devletlerinde güvenlik ve benzeri problemler fazla olması, hükümetlerin ihtimaller içinde darbe ve benzeri problemler yaşaması durumunda banka hesaplarının güvenilirliğinin sorgulanması dolayısı ile birçok Afrikalı genç Bitcoin’e ilgi gösteriyor. Cenup Afrika bu mevzuda ilk sırada olan Afrika ülkesi. Nijerya ve Kongo benzeri Afrika ülkelerinin ise gene kripto paralara en fazla ilgi gösteren ülkeler içinde.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.