NuBits (USNBT) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

NuBits (USNBT) Nedir?

NuBits: Temel Bilgiler

NuBits, temel amacı istikrarlı olmak olan ve ABD Dolarına eşdeğer bir değere haiz bir kripto para birimidir. Kullanıcıları içinde oylama paylarını (NuShares) dağıtarak istikrarı korumaya çalışır, bu da kullanıcılara ağdaki hareketler ve değişimler üstünde oy kullanma olanağı verir.

Bu kripto paranın arkasındaki bir başka düşünce de, ABD Doları’nın hiper enflasyonu durumunda NuBits hissedarlarının NuBits’i başka bir para birimine yada hatta bir grup emtiaya sabitleme gücüne haiz olmasıydı.

NuBits (USNBT) Geliştirme

NuBits kripto para birimi, aynı adı taşıyan bir DAO (Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon) tarafınca yönetilir. NuBits Ekibi internet sayfasında açıklanmadı, bundan dolayı geliştiricileri yada yöneticileri hakkında fazlaca azca şey biliniyor. Malum tek şey, eski bir Peercoin geliştiricisi olan kurucusunun “Jordan Lee” takma adıyla geçmiş olduğu, sadece kimliğinin tıpkı Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto benzer biçimde bir gizem olduğudur.

NuBits’in Yararları Nedir?

NuBits Teknolojisi

  1. NuBits, oynaklığı azaltmak ve kesin kalmak için kullanıcılarına ve topluluğuna bağlı bir sistem kullanır. Sistem, temelde NuBits kripto paralarına (USNBT) olan talebi etkilemenin ve arzı buna nazaran yönetmenin yolları olan 6 “Likidite Katmanı” olarak düzenlenmiştir.
  2. Bu katmanlardan birinde, “Likidite Sağlayıcıları”, satışın 1 ABD Dolarından birazcık daha yüksek oranlarda yapıldığı ve satın alma emirlerinin 1 ABD Dolarından daha düşük bir değerde verildiği açık piyasada buyruk alıp satar.

NuBits Kullanım Durumları

NuBits kripto para birimi, kripto alanındaki öteki işlem tabanlı para birimlerinin yapmış olduğu tüm kullanımlara haizdir, sadece istikrarı sebebiyle kullanımı daha kolay olmakla övünür.

  1. Para biriminizi tasfiye etme ve daima fiat para birimlerindeki kıymeti hesaplama mevzusunda endişelenmenize gerek yok! NuBits’in 1: 1 hedefi ile yapmayı amaçladığı şey, kripto para birimlerinde USD ile ilişkili alım ve satım yapmak kesinlikle fazlaca daha kolay hale gelecektir.
  2. Kredi kartlarından yada öteki ödeme şekillerinden değişik olarak NuBits, satıcı tutarı yada satın alan geri ödemesi almaz ve bu da NuBits kullanarak ödeme yapmayı fazlaca daha kolay hale getirir. Ek olarak, onu, süratli ve ucuz bir halde ailenize yada arkadaşlarınıza mesafeler içinde geçirme etmek için ideal para birimi yapar.
  3. NuBits ve vaat edilen istikrarı ile bankaya yatırmadan para biriktirmek de mümkündür. Kripto para biriminde kuramsal olarak iniş çıkışlar olmadığından, paranızı NuBits coinlerine (USNBT) dönüştürmek ve cüzdanınızda saklamak, teknik olarak bankalar için ideal bir alternatiftir.

NuBits Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

NuBits (USNBT) Satın Alma

USNBT, fazlaca sayıda borsada satın alınabilir ve satılabilir. Bitcoin’i Bittrex’te USNBT ile takas edebilir ve SouthXchange’deki kripto paralar karşılığında ABD Doları ödeyebilirsiniz.

NuBits (USNBT) Depolama

NuBits coin’leri (USNBT), NuBits internet adresinden indirilebilen Nubits’in kendi cüzdanında saklanabilir. “NuBits Wallet” olarak adlandırılan masaüstü cüzdanı Windows, macOS ve Linux işletim sistemi ile uyumludur. Ek olarak bir Web Cüzdanı da mevcuttur.

Mobil cüzdanı NuDroid, yalnızca Android telefonlarla uyumludur ve iOS akıllı telefonlar için hemen hemen NuBits cüzdanı yoktur. Popüler bir akıllı telefon cüzdanı olan Coinomi, NuBits coin’leri (USNBT) de depoluyor, sadece yalnızca Android telefonlarda.

NuBits (USNBT) Öteki Kripto Para Birimlerinden Iyi mi Farklıdır?

NuBits, istikrarı ile malum bir kripto para birimidir, sadece herhangi bir kripto para birimi benzer biçimde bazı iniş çıkışları da olmuştur. Eylül 2014’te token başına 1 ABD dolarına yakın bir değerle başladı ve bu kıymeti Haziran 2016’nın başına kadar neredeyse 2 yıl süresince korudu.

NuBits, başlangıcından bu yana geçen yıllarda pek fazlaca kargaşa ve çekişmeyle karşı karşıya kaldı. Bununla beraber, kripto para biriminin arkasındaki idealler sağlamdır. Geçmiş kargaşası ille de bu kripto para biriminin yüksek bir  potansiyeli olmadığı anlamına gelmez.

NuBits’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

NuBits, Eylül 2014’teki lansmanından bu yana ortalama iki yıl süresince madeni para başına ortalama 1 ABD doları fiyatını sakınan ilk ve tek kripto para birimi olmakla övünüyor. Bir tek Haziran 2016’da kıymet yitirdi, sadece büyük zorluklarla 3 ay içinde alanına geri döndü. Kurucular, NuBits’i 1 USD sabitine geri getirmek için tüm durakları koydular.

Bu kadar eski bir kripto para birimi için, Nubits, dünya genelinde ilk 500 kripto para biriminin bile fazlaca altına düşerek, küresel olarak piyasa kıymeti açısından oldukça düşük sıralanır. Şu anda (Aralık 2020 itibariyle) tüm kripto para birimleri içinde piyasa kıymeti açısından 877. sırada yer ediniyor.

Doğal ki NuBits’in tam olarak söz verdiği benzer biçimde yapmamış olması, tamamen umutsuz bir para olduğu anlamına gelmez.Sayıları fazlaca çekici değil, sadece ekibin istikrarını sürdürmek için gösterdiği çabalar hakikaten övgüye kıymet. Bazı olumsuzluklar o esnada dolaşımdaki arzı azaltmış olabilir, sadece bir çözüme gereksinim vardı ve ekip bir tane buldu. Bu şekilde bir süratli düşünme ve sorun çözme becerileri fanatik olunması ihtiyaç duyulan bir şeydir. İşte bu çaba bizi, kargaşa ve bunalımlı geçmişine karşın NuBits’in önünde iyi bir geleceğe haiz olmasını ummamıza sebep oluyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.