Numeraire (NMR) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Numeraire (NMR) Nedir?

Numeraire: Temel Bilgiler

Numeraire kripto para birimi, riskten korunma fonu şirketi Numerai’nin bilim adamlarını kendilerine sağlanan şifreli verileri kullanarak finansal modelleri tahmin etmeye teşvik eden ürünüdür. Şirket, verilerin gizliliğinden taviz vermeden muhteşem bir finansal modeli kitle kaynaklı hale getirme hedefine ulaşmak için veri bilimi, makine öğrenimi, suni zeka ve kriptografinin bir karışımını kullanıyor.

Numerai, bilim adamlarının korunması için şifrelenmiş verilerini şirket internet adresinden indirmelerine olanak tanır. Veriler ondan sonra bilim adamları tarafınca piyasa hareketlerini tahmin eden modeller oluşturmak için kullanılır. Modeller, makine öğrenimi algoritmaları ve suni zeka karışımı kullanılarak oluşturulmuştur.

Numerai, bilim adamlarına Bitcoin’deki en iyi modellerle ödeme yapıyor ve mahalli ERC20 tokenı Numeraire’de (NMR) daha çok teşvik sağlıyor. NMR, kurcalamayı önlemek için modellerine token koyması ihtiyaç duyulan bilim adamları tarafınca da kullanılıyor.

Numeraire (NMR) Geliştirme

Numeraire, 2015 yılının sonlarında CEO Richard Craib tarafınca başlatılan hedge fon şirketi Numerai’nin bir ürünüdür. Bu kripto para birimi, Bitcoin ağında yürütülen projenin karşılaşmış olduğu zorlukların üstesinden gelmek için hedge fonundan ortalama bir yıl sonrasında başlatıldı.

Craib, Cenup Afrika’da bir varlık yöneticisi olarak çalışırken bu fikri ortaya attı ve şirketlerin verilerindeki gizliliğinin yarattıkları finansal modellerin standardını iyi mi etkilediğini fark etti. Verileri onunla değişik modeller yaratacak kullanıcılar içinde dağıtacak bir hedge fonu oluşturmak istedi. Bu modeller ondan sonra yatırım stratejilerini yönlendirerek şirkete destek olacaktı.

Numerai’nin yönetim kurulu, kurucusu ve CEO’su Richard Craib (Forbes 30 ödülü sahibi), Georey Bradway ve Xander Dunn’dan oluşuyor.

Danışmanlar içinde Coinbase’in kurucu ortağı Fred Ehrsam, Polychain başkentinin kurucusu Olaf Carlson-Wee ve Kaggie’nin yönetim kurulu üyesi Ash Fontana ve internet sayfasında listelenen öteki kişiler içeriyor.

Numeraire’nin Yararları Nedir?

Numeraire Teknolojisi

  1. Numerai, her hafta bilim adamlarının güncellenmiş verilere eriştikleri ve finansal modellerini oluşturmak için kullandıkları bir yarışma düzenliyor. Ondan sonra bunu platforma yüklüyorlar.
  2. Modeller ondan sonra gerçek dünya pazarlarında üç hafta süresince kontrol ediliyor ve arkasından en iyi performans gösteren 100 modele haiz bilim adamları çabaları için Bitcoin ile ödüllendiriliyor.
  3. Bilim adamlarının, kurcalamayı önlemek için modellerine bir takım Numeraire coin (NMR) koymaları umut ediliyor.
  4. Başarı göstermiş modellere haiz bilim adamları, NMR tokenlarını ve ek bir Bitcoin ödemesini geri alıyor. Kaybedilen modellere bağlı Numeraire tokenları ise yakılıyor. Şu demek oluyor ki rekabeti kaybeden bilim adamları da NMR tokenlarını yitirmiş oluyor.

NUMERAIRE Token Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

Numeraire (NMR) Satın Alma

Numeraire coin’ler (NMR) şu anda Bittrex, Upbit, Yobit, Forkdelta vb. dahil olmak suretiyle birçok borsada satılmaktadır.

Bitcoin ve Ether öncelikli olarak kabul edilmektedir, sadece WAVES, WETH ve DOGE için NMR satın alabilirsiniz. Numeraire, bazı platformlarda belirli itibari para birimleriyle de satın alınabilir; Yobit ABD doları ve Rus Rublesi, Upbit ise Kore Won’u kabul etmektedir.

Numeraire (NMR) Depolama

  • Ethereum platformunda olan NMR, oradaki herhangi bir Ethereum cüzdanında saklanabilir.
  • Donanım cüzdanları en güvenli olanlardır ve Ledger Nano S ile Trezor, Ethereum blok zincirindeki tokenler için çalışır.
  • Exodus ve Mist, Ethereum blok zincirindeki kripto para birimleri için masaüstü cüzdanlardır. Windows, Linux ve Mac işletim sistemleri ile uyumludur.
  • Başka bir Ethereum cüzdanı olan Jaxx, Windows, Linux ve Mac PC’ler için bir masaüstü cüzdanı, Android ve iOS telefonlar için bir mobil cüzdan ve ek olarak Chrome ve Firefox uzantıları vasıtasıyla bir web cüzdanı olarak işlev görür.
  • MyEtherWallet en popüler Web cüzdanıdır ve ETHAdress kağıt cüzdanlardan biridir.

Numeraire (NMR) Öteki Kripto Para Birimlerinden Iyi mi Farklıdır?

Numeraire, bir hedge fonu tarafınca başlatılan dünyanın ilk kripto para birimidir. Bilim adamları için bir teşvik olmasının yanı sıra, modellerle kurcalamayı önlemenin bir yolu olan Numeraire kripto para, platformla ikili bir amaca hizmet ediyor.

Numerai platformunun arkasındaki yenilik, Makine Öğrenimi, Suni Zeka, Veri Bilimi ve blok zinciri dahil olmak suretiyle tüm yeni teknolojileri kendi avantajına kullanımı, hayranlık uyandıran bir şey.

Platform, anonim bilim adamlarını en iyi modeller için ödüllendirerek, hem şirkete hem de bilim adamlarına yarar sağlayarak pazar trendlerinin ihtimaller içinde en iyi tahminlerini almayı başarıyor.

Numeraire’ye Yatırım Yapmalı Mısınız?

Numerai hedge fonu piyasada oldukça iyi gidiyor. Bununla beraber, Numeraire kripto para biriminin potansiyeli göz ardı edilmemelidir. Tüm yeni teknolojiyi kendi avantajına kullanan Numerai şirketi, büyük potansiyele ve piyasa eğilimlerine ilişkin daha büyük tahminlere haiz bir hedge fonuna yavaş yavaş yükseliyor.

Numeraire, piyasadaki tek hedge fonu kripto para birimi olma avantajına haizdir. Pozitif yanları için yeni teknolojilerin bir karışımını kullanan teknolojisi oldukça yenilikçi. Platformun sunabileceği oldukça şey var ve başlangıcından bu yana iyi gidiyor. Bununla beraber, finansal modellerini kitle kaynaklı hale getirmek için Makine Öğrenimi ve kriptografi kullanan bir platformun potansiyeli oldukça büyük.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.