O İsim Uyardı: “Facebook’un Kripto Para Birimi İnsanları Bitcoin’den Uzaklaştırma Girişimidir”

Feysbuk’un çıkaracağı stabil kripto para birimi Libra’nın, Visa, Paypal ve Uber şeklinde dev firmalar tarafınca destekleneceğini açıklamasının arkasından, kripto para topluluğunun mühim isimlerinden Charlie Shrem’den cevap geldi. Shrem Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu paylaşımda Feysbuk’un bu hamlesiyle Bitcoin’e komplo kurduğunu iddia etti.

Shrem’den kısa bir süre ilkin, Bitcoin Foundation’ın kurucu üyesi, Feysbuk’un Libra kod adlı kripto para projesine dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının destekleyeceğine ilişkin haberlere cevap vermişti. Feysbuk’un kripto para projesi, oldukça kısa bir süre içinde 1 milyar dolara yükselecek ve şimdiden Uber, Paypal ve Visa şeklinde bazı büyük destekçileri var.

Charlie Shrem, Feysbuk’un kripto para birimini sert bir üslupla eleştirdi:

Bir tek söyleyeceğim. Bence FacebookCoin, bankaların, büyük teknoloji devlerinin, kredi kartı şirketlerinin insanları Bitcoin’den uzak tutma çabalarının bir parçası.  FacebookCoin, kripto para olarak lanse edilen itibari paradan başkası değil. Bu şekilde milyonlarca insanı kandıracaklar.

Shrem, Feysbuk’un projesinin, daha iyi, daha kolay bir kripto para fikri ile insanları gerçek kripto paralardan uzaklaştırmanın bir yolu olduğuna inanıyor. Bununla beraber, Feysbuk’un projesinin temel olarak ödeme hizmetleri için kullanılacak stabil bir kripto para birimi olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Türk kripto para topluluğuna en iyi şekilde hizmet verebilmek için bir tek en mühim gelişimleri siz kıymetli okuyucularımıza sunmayı amaç ediniyoruz, bu yüzden bildirimleri açmayı ihmal etmeyin. Bizi toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyebilirsiniz. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.