OKEx C2C Platformunda NEO’yu Delist Etti XRP ve BCH’yi Listeledi

Malta merkezli önder kripto para borsalarından OKEx, 22 Şubat’taki basın açıklamasına gore, Ripple (XRP) ve Bitcoin Cash’i (BCH) müşteriden müşteriye (C2C) işlem platformunda listeledi.

Basın zamanında günlük işlem hacimine gore ilk üçüncü kripto borsası olan OKEx, kullanıcılarının şimdi desteklenen  beş fiat para birimi ile XRP ve BCH almasına yada satmasına izin veriyor: İngiliz sterlini (GBP), Çin renminbi (CNY), Vietnamca dong (VND) , Rus Rublesi (RUB) ve Tayland Bahtı (THB) OKEx C2C işlem platformunda artık destekleniyor. Tayland bahtı şubat ayının ortalarında OKEx C2C platformuna eklendi.

Son olarak yükseltme sırasındaki, duyuruya gore OKEx C2C platformundaki tüm servisler düzgüsel kalacaktır. Platform, kullananların kendi seçtikleri döviz kurları ve ödeme yöntemiyle işlem yapmalarını, fiat kullanarak sıfır işlem tutarı ile öteki kullanıcılardan kripto alıp satmalarını sağlıyor.

Yeni listelemeler halihazırda desteklenen en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) ‘yi kapsıyor. OKEx hem de üç kripto para biriminin çıkarıldığını duyurdu: 25 Şubat’ta OKEx, 17. sıradaki kripto para birimi NEO (NEO) ile QTUM (QTUM) ve Exchange Union (XUC) ‘yu desteklemeyi bırakacak.

Son zamanlarda, OKEx, platformunda Bitcoin SV (BSV), QTUM, DASH (DASH) ve NEO’yu 3x kaldıraç seçeneği ile Bitcoin yada Tether karşısında işlem görmelerini elde eden dört yeni kripto işlem çiftini listeledi.

Yeni listelenen XRP, ocak ayında ikinci sıradaki pozisyonunu yitirdi. XRP basın zamanında piyasa değerine gore üçüncü en büyük kripto para birimidir. Son zamanlarda, Japon finansal hizmetler temsilcisi devi SBI Holdings’in CEO’su Ripple’ı kripto endüstrisinin geleceği mevzusunda iyimser kalmanın sebeplerinden biri olarak belirtti.

Ağustos 2017’de bir Bitcoin hard forku sonucu olarak oluşturulan bir kripto para birimi olan Bitcoin Cash, piyasa değerine gore altıncı en büyük kripto para olarak sıralandı. Son zamanlarda, ABD merkezli büyük kripto para borsası ve cüzdan servis sağlayıcısı Coinbase, Coinbase Cüzdanında BCH’yi listelemişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.