Ölen Kişinin Bitcoin’lerine Ne Oluyor?

Birçok kripto para yatırımcısı bigün ne olursa olsun fani olmanın getirmiş olduğu netice neticesinde yaşamını kaybedecek. Bu bir ihtimal 1 dakika sonrasında, bir ihtimal 100 yıl sonrasında. Bunu elbet hiçbir şekilde insanoğlu şu aşamada mevcut teknolojiler ile tam olarak bilemezken, bigün ölecek olan insanların banka hesaplarında bıraktıkları paraları ve yatırımları direkt olarak en yakın sırayla yasal mirasçılarına duracak.

Yasal mirasçılar bu paraları alabilecekler, peki ya kripto para yatırımları ne olacak? Bununla ilgili kripto para sahibi kişilerin şimdiden buna karşı bazı önlemler almasını sağlayacak olan bu makalemizi dikkatle okumak ve buna uygun önlemler almak hem geleceğiniz, hem aileniz için yaşamsal ehemmiyet taşıyor diyebiliriz.

Zira kripto para yatırımlarınız siz öldükten sonrasında direkt olarak yasal mirasçılarınıza asla fakat asla kalmıyor, kalmayacak, kalamaz. Kripto para borsaları yasal hizmetler statüsünde hizmet vermedikleri ve bankalar şeklinde çalışmadıkları için sizin öldüğünüzün bilgisi direkt devlet tarafınca bankaya bildirilemez, bildirilse dahi kripto para borsaları bu bildirimden sonrasında yatırımcının hesabında bulunan parasını yasal mirasçılarına ödemez, ödeyemez.

Ayrıntılar gelecek..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.