Önde Gelen Kripto Para Analisti Bitcoin’in $100.000’a Ulaşacağı Tarihi Açıkladı

Bazen kripto para profesyonellerinin ve analistlerin Bitcoin’e ilişkin yaptıkları şaşırtıcı fiyat tahminleri ana akım medya organlarında dahi büyük yankı uyandırıyor. İşte önde gelen analist PlanB, tam da bu şekilde bir Bitcoin fiyat tahmini ile bu haberimize mevzu oldu.

Twitter’da ortalama 56 bin takip edeni bulunan kripto para analisti PlanB, Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu paylaşımda Bitcoin fiyatının 2020 yılının Mayıs ayındaki blok ödülü yarılanmasının derhal arkasından yeni bir boğa koşusuna başlayacağını öngördüğünü belirtti..

2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşmesi olası olan Bitcoin blok ödülü yarılanmasının, önde gelen kripto para biriminin gelecekteki büyümesi için en kuvvetli katalizörlerden biri olacağını belirten PlanB süre çizelgesine bakılırsa, Bitcoin’in 2020 ila 2023 yılları aralığında 100 bin dolar ulaşacağı tahmininde bulunmuş oldu.

Önceki Bitcoin blok ödülü yarılanmalarında (Kasım 2012 ve Temmuz 2016) piyasanın harekete geçmesi bir yıldan fazla süre aldı. Kendiniz de bakabilirsiniz. Yarılanma mavi renk kırmızıya döndüğünde gerçekleşiyor ve sonrasında fiyatlar ansızın yükselişe geçiyor.

PlanB’nin yapmış olduğu söz mevzusu 100 bin dolarlık Bitcoin fiyat tahminine ilişkin Twitter paylaşımına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.