Paul Krugman: Beklenenden daha tersi olacak

Fena yorumları ve açıklamaları ile meşhur olan nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman, kripto paraların bu yıl ve gelecek senelerde büyük problemler ile karşı karşıya duracak bulunduğunu ve 300 senelik mali düzeni bozmak adına tasarlanan kripto paraların yok olacak bulunduğunu savundu.

Açıklamalarında hiçbir kural dışı olmadan daima kripto paraları fena olarak göstermesinden dolayı Bitcoin sahiplerinin yorumlarını dikkate almadığı adlardan bir tanesi olan Paul Krugman, ”Paranın geçmişine karşı cephe almış bu kripto para birimi coşkusu fazlaca acayip gözüküyor bu sebeple bu tam olarak uzun dönemli trendin aksi yöne gitmekte… Başka bir deyişle, kripto para fanatikleri bu son moda teknolojiyi mali sistemi 300 yıl geriye götürmek için kullanmayı kutluyor. Niçin bunu yapmak isteyesiniz ki? Bu hangi problemi çözer? Hemen hemen bu soruya temiz bir yanıt verildiğini göremedim.” dedi.

Yorumlarına ilgi göstermiyor

Yorumlarının fena olması ve büyük düşüşlerin olacak bulunduğunu son yorumlarında iddia etmesinden dolayı Krugman’ın yorumları doğru olsa bile birçok insan tarafınca dikkate alınmayan kayda kıymet olmayan ifade ve sözler olarak gösteriliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.